Festival, NFT’lerle her şey dahil oldu ve katılımcılar bunu yaşadı – Press Enterprise

0


Festival müdavimleri, yiyecek, ticari mal, dönme dolap, dolap ve banyo şeklinde olağan Coachella Valley Müzik ve Sanat Festivali hizmetleri için kuyrukta beklerken, insanların iştirak etmesi için yeni bir hat vardı: NFT ödemeleri.

Coachella, dünya genelinde müzikte bir sonraki büyük eylemlerin nerede yakalanacağının bir ayağı haline gelirken, artırılmış gerçeklik, oyunlaştırma ve NFT’ler şeklinde son olarak teknoloji trendlerini de benimsiyor.

Fungible olmayan token anlamına gelen NFT, alınıp satılabilen ve birçok şekil alabilen benzersiz bir dijital öğedir.

Bu yıl festival, ödeme icra eden her katılımcıya, festivalin ikiz hafta sonlarının her Cuma günü açan bir çiçeğin dijital görüntüsü olan In Bloom NFT’yi ücretsiz bir şekilde sundu. Bu NFT’lerden altısı VIP yükseltmeleri, 2023 hafta sonu geçişleri, Goldenvoice konser biletleri ve dönme dolap gezileri şeklinde hususi avantajlarla geldi.

NFT’yi festivalden ilkin yada festivalde yerinde indiren katılımcılar, standart NFT’lerini parasız bir tişört ve 5 dolarlık yiyecek kuponu karşılığında kullanabildiler. 2. Hafta Sonu süresince, Coachella’nın NFT pazarındaki ortağı olan FTX standında her vakit bir sıra vardı.

Colorado’dan Alberto Estrada, In Bloom NFT’nin dijital belirteçle ilk etkileşimi bulunduğunu söylemiş oldu.

“Bazı parasız şeyler veriyorlar, niçin olmasın?” dedi Estrada. “Parasız şeyleri severim.”

Hem de Glendora’dan Cosette La Shier için ilk NFT deneyimiydi.

La Shier, “Bu parasız şeyleri almak için sıra uzun değildi ve yalnız 15 dakika kadar bekledik” dedi. “Gene de tek başına olsaydı NFT’yi satın alacağımı sanmıyorum.”

Festivalin yükselen teknoloji programlarını Coachella’nın İnovasyon Lideri olarak yöneten Sam Schoonover, insanları NFT’lerle ilk kez meşgul etmenin birincil hedef bulunduğunu söylemiş oldu.

Schoonover, “Çeşitli NFT’ler sağlamak ve taahhüt etmek zorunda olmadıklarını düşündükleri insanlara bu tarz şeyleri sunmak istedik” dedi.

Festival, Şubat ayında satışa çıktıktan kısa bir süre sonrasında tükenen somut ürünler için kullanılabilecek bir avuç başka NFT sundu. Görülecek Bölgeler ve Sesler Koleksiyonu, polo alanlarından hususi ses manzaralarıyla gelen ve fizyolojik baskı için kullanılabilecek 10 fotoğraftan oluşuyordu. Koleksiyon, her biri 60 dolara satılan 10.000 NFT ile sınırlıydı. Coachella’nın zamanı süresince sanatçı Emek tarafınca oluşturulan 10 posterin dijital versiyonlarından oluşan Desert Reflections Koleksiyonu, festivalin fizyolojik bir fotoğraf kitabı için kullanılabilir. Koleksiyon 1.000 NFT ile sınırlıydı ve 180 dolara satıldı.

Müzik kolektifi 88rising ek olarak, konukların yerinde ürünler için kullanabilecekleri birkaç NFT yayınlamak için festivalle ortaklık kurdu. Bazı NFT’ler ek olarak gelecekte 88 yükselen ürünlere erişim ve bu yıl içinde Head In The Clouds LA festivali biletlerine erken erişim sağlamış oldu.

En pahalı NFT’ler Coachella Keys Koleksiyonunun bir parçasıydı. Koleksiyon, her yıl Nisan ayında yedi gün sonu için Coachella’ya yaşam boyu geçişler ve lüks kamp ve gurme yemekler şeklinde çeşitli olanaklar şeklinde avantajlara haiz 10 ayrı NFT’yi içeriyordu. Her biri altı rakamla satıldı ve toplam 1.474.000 dolara ulaştı.

Schoonover, festivalin gelecekte daha çok NFT sunmayı planladığını, sadece Coachella Keys’in sınırı olan kalacağını söylemiş oldu.

Schoonover, “Coachella Anahtar sahipleri, kendilerine başka asla kimsenin hakikaten elde edemeyeceği hususi bir tecrübe sunmaya devam edecek bir dijital öğeye sahipler” dedi.

Festival ek olarak 2019’da akıllı telefon uygulaması vasıtasıyla sunmuş olduğu interaktif video oyunu Coachella Coin’e benzer bir NFT çöpçü avı da sundu. Oyunlaştırmayı benimsemesi, insanları motive etmeye dayanan katılımcı katılımını gerektiriyor. Vazife ne kadar kolaysa, kullanıcının iştirakı o denli ihtimaller içindedir, sadece festivalin deneyimlerinin sayısı, ne yapılacağını seçmeyi zorlaştırabilir.

Anaheim’dan Lisa Chen, “Çöpçü avı iyiydi, fakat hakikaten müziğin daha fazlasını denetim etmeye geldim” dedi. “Her şeyi yapmak yada her şeyi görmek için kafi vakit yok, bu yüzden seçici olmalısınız.”

San Clemente’den Hanna Li şeklinde katılımcılar, 88 yükselen NFT’lerden birini mallar ve avantajlar için satın aldığını, sadece çöpçü avının iyi mi çalıştığını anlamadığını söylemiş oldu.

Coachella ek olarak NFT sanatının deneyimlenmesi için fizyolojik bir alan sağlamış oldu. 2’nin yanında NFT ödeme çadırı, deneyimi ortak bir bileşenle geliştirmek için meydana getirilen çeşitli seslerle dijital sanatı ekranlara yansıtan sanatçı Zach Lieberman tarafınca yaratılan FTX Bloom’du. genişlediğini görmekten ümitli bulunduğunu söylemiş oldu.

Schoonover, “NFT’lerle çalışmaya devam etmek istiyoruz” dedi. “Topluluk için harikalar ve buna haiz olan hepimiz NFT’leri büyütmek için esin alıyor zira onlar da bunun bir parçası.”

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası