Fidelity, bireysel yatırımcılara komisyonsuz BTC ve ETH alım satım hizmeti sunuyor

Fidelity Investments, dijital varlıklara yönelik artan ana ilgi doğrultusunda komisyonsuz kripto para birimi alım satım hizmetlerine bireysel erişimi genişletiyor.

CNBC’ye nazaran Fidelity’nin yeni kripto teklifi, yan kuruluşu Fidelity Digital Assets tarafınca desteklenecek. Fidelity Crypto adındaki yeni hizmet, bireysel yatırımcılara minimum ücretle Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) alıp satma olanağı sağlayacak. Fidelity Crypto, herhangi bir komisyon yerine her alım satıma yüzde 1’lik bir spread dahil edecek. Spread, finansal piyasalarda bir varlık için teklif edilen alış ve satış tutarları arasındaki farkı temsil ediyor.

Fidelity, yeni teklif için belirli bir lansman zamanı belirtmemiş olsa da, kullanıcılara erken erişim bekleme sıralaması açtı. Aracı kurum, müşterilerinin büyük bir kısmı aslına bakarsan dijital varlıklara yatırım yapması sebebiyle komisyonsuz kripto ticaretinin hedefinde bireysel yatırımcılar bulunduğunu söylemiş oldu.

Varlık yöneticisi de CNBC’ye yapmış olduğu açıklamada, “Fidelity müşterilerinin mühim bir kısmı aslına bakarsan kriptoyla ilgileniyor ve kriptoya haiz,” ifadelerini kullandı.

Fidelity Digital, yüksek net kıymetli müşterilerine kısa sürede Ether gizleme ve alım satım hizmetlerini başlatarak ayı piyasasının ortasında kurumsal tekliflerini genişletmişti.

Fidelity, Bitcoin ve dijital varlıkların mühim bir kurumsal savunucusu oldu ve BTC’yi ise benimsemede artacak üstün bir para biçimi olarak nitelendirdi. Her ne kadar varlık yöneticisinin çabalarının bir çok kurumsal yatırımcılara odaklanmış olsa da, bir bireysel hizmetlerle ilgili söylentiler bir süredir gündemdeki yerini koruyor. Cointelegraph’ın da bildirdiği benzer biçimde, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz eylül ayında Fidelity’nin yakında kriptoya bireysel erişimi açacağını söylemiş oldu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası