Firefox’un geliştiricisi Mozilla, metaverse’e adım atıyor!

Daha oldukça web tarayıcısı Firefox olarak malum web geliştiricisi Mozilla, Web3 ve metaverse geliştirme alanına adım attı. 

Şirket, 30 Kasım tarihindeki bir blog gönderisinde, tecrübe geliştiricisi Active Replica’yı satın aldığını deklare etti. 

Active Replica, sanal etkinlikler geliştirmeye destek olmak için Mozilla’nın Hubs içerik oluşturucu platformuna katılacak. Active Replica, 2022 yılının başlarında düzenlenen birkaç gün devam eden sanat ve teknoloji festivali Mozfest’te Mozilla ile aslına bakarsan çalışmıştı. 

Mozilla’ya nazaran, Active Replica’nın satın alınması isteğe bağlı emek vermeyi, kişiselleştirilmiş abonelik katmanlarını, işe alım iyileştirmelerini ve Hub motorlarına yeni özellikler eklemeyi hızlandırma mevzularında da ehemmiyet arz edecek. 

Mozilla, Hubs üstünden yapmış olduğu resmi duyuruda her iki firmanın de birbirinden hem birinin ölçeğinden hem de ötekinin geliştirme kapasitesinden faydalanacağını söylemiş oldu ve ekledi: 

“Active Replica ile beraber, tek başımıza yapabileceğimizden daha çok inovasyon ve yaratıcılık getirmek için mühim bir fırsat olarak görüyoruz.” 

Active Replica resmî açıklamasında, firmanın mevcut ortaklarıyla da çalışmaya devam edeceğini ve Mozilla ile olan iş birliğinin uzun vadeli hedeflerini genişletmeye destek olacağını da yineledi. 

İlginizi çekebilir: Opera, Web3’ün yaygınlık kazanmasına destek olmak için Elrond ile el ele verdi 

Mozilla’nın metaverse planlarını geliştirmek için yapmış olduğu bu gelişme, metaverse’ün Web3 alanının hem içinde hem de haricinde dikkat çekmeye başladığı zamanda geldi.  

Öte taraftan toplumsal medya platformları Feysbuk ve Instagram’ın ana şirketi Meta, metaverse geliştirme birimi Reality Labs’te büyük parasal ve personel kayıpları yaşamasına karşın, metaverse’e ilişkin yapmış olduğu planlar yardımıyla kuvvetli kaldığını bildirmişti. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası