FTX çekim işlemlerini durdurmuş olabilir

En büyük rakibi Binance ile adeta muharebeye giren kripto para borsası FTX’te korkulan olmuş benzer biçimde gözüküyor. Zincir üstü veriler, borsanın çekim işlemlerini durduğuna işaret ediyor.

FTX’in kardeş alım satım şirketi Alameda Research’ün borçlarını ödeme aczine düşeceği haberlerinin dolaşmaya başlamasından fazlaca geçmeden, FTX ile ilgili söylentiler de dolanmaya başladı. The Block’un haberine nazaran, kripto para borsası platformdaki çekim işlemlerini durdurdu.

Haber kaynağının araştırmacılarından Steven Zheng, probleminin Ethereum, Solana ve Tron olmak suretiyle üç blockchain ağında görüldüğünü deklare etti. Etherscan verilerine nazaran, Ethereum ağında borsaya ilişkin cüzdandan son aktarma ortalama 4 saat ilkin, Türkiye saati ile 13:59’da gerçekleşti. Tron ve Solana ağlarında da son çekimin tam olarak aynı dakikalarda gerçekleştiği görülüyor.

Akıllara FTX’in çekimleri durdurmuş olma ihtimali gelirken, borsadan hemen hemen resmi bir izahat gelmedi.

FTX, Cointelegraph Türkiye’nin mevzuyla ilgili yorum talebini haber gösterim saati itibarıyla yanıtlamadı. Bu haber, bir izahat gelmesi halinde güncellenecektir.

İlginizi çekebilir: Kripto topluluğu Binance ve FTX’in açıklamalarıyla çalkalanıyor

FTX, Binance’in kendi ve Alameda Research’ün bilançosunun sızdırılmasının peşinden FTX Token (FTT) pozisyonunu kapatacağını duyurmasıyla yoğun bir çekim talebine sahne oldu. Kullanıcılar borsaya çekim yapmak için akın ederken, Bitcoin rezervinde eksiye gerilemeler dahi görüldü.

Borsa tarafınca ihraç edilen FTX Token’ın söylentilere ilk tepkisi ciddi bir gerileme oldu. Son 24 saatte yüzde 35’e yakın kıymet kayben FTT, haber gösterim saati itibnarıyla 14,66 dolardan işlem görüyor.

FTT/USD paritesinin 30 dakikalık mum grafiği (FTX). Kaynak: Tradingview

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası