FTX çöküşü, Singapur iktidarını zor duruma soktu: Soruşturma altına alınacaklar

Yeni batkı etmiş olan kripto borsası FTX’te meydana gelen çöküş, Singapur Başbakanı’nı ve iktidardaki hükümeti zor duruma düşürdü. Başbakan Lee Hsien Loong ve başbakan yardımcısı Lawrence Wong, bireysel yatırımcıların FTX krizinden etkilenmelerine engel olamadıkları için sıkı bir soruşturma altına alınacak. 

Karşıcılık işçi partisinden milletvekilleri (MP), Temasek’in yatırımları ve FTX çöküşüne ilişkin 15 ayrı sual yöneltti. MP, hükümetin güvenilirliğini Temasek ve Singapur’un egemenliğindeki GIC fonlarının yatırım kapsamındaki denetimlerini sorguladı. 

Bir Singapur mahalli haber ajansının haberine nazaran, dijital varlıklara yatırım yaparken hükümet politikaları etrafındaki tartışmalar 28 Kasım’da yapılacak bir parlamento tartışmasında daha detaylı incelenecek. Karşıcılık milletvekilleri, Temasek’i yatırım stratejileri ve risk yönetimi yaklaşımları mevzusunda denetlemek için iki partiden oluşan bir komite önerdiler. 

Singapur devlet destekli yatırımcı Temasek, FTX kripto borsasının Ekim 2021’deki 420 milyon dolarlık finansman turuna yatırım icra eden 69 yatırımcıdan biriydi. Temasek, ek olarak yüzde 1’lik azınlık hissesi için FTX’e 210 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı.  

Öte taraftan Temasek, 2021 senesinde sekiz aylık durum tespitine karşın, batkı eden FTX’e 275 milyon dolarlık yatırım halletmeye karar vermeden ilkin finansal durumları karşı herhangi bir problem tespit etmediğini deklare etti.  

FTX’te meydana gelen kriz kripto endüstrisinin neredeyse tamamını etkiledi. Borsanın çöküşü, en çok da fazla fonları kötüye kullanılan bireysel yatırımcıları etkiledi. Söz mevzusu skandal, ek olarak kripto endüstrisinde düzenlenmesine ilişkin daha geniş kapsamlı ve sıkı düzenleyici çerçevelerin talebine yol açtı. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası