FTX, güvenlik sorununun çözülmesinin ardından talep portalını yeniden açtı

FTX, yaşanan güvenlik probleminin giderilmesinin ardından, talep portalının yeniden kullanıma açıldığını duyurdu.

FTX iflasına ilişkin alacaklı taleplerini yöneten Kroll’un yaşamış olduğu siber saldırının ardından, FTX müşterilerinin hesapları dondurulmuştu. Sorunun çözülmesinin ardından ise hesaplar yeniden kullanılabilir hale geldi. 

Tedbir amaçlı yapıldı

The Block’un haberine göre FTX, müşteri hesaplarının dondurulmasına sebebinin “ihtiyati tedbir” olduğunu ifade etti. Şirket, platformda ek güvenlik tedbirlerinin uygulandığını kaydetti. 

Kroll, ağustos ayında bir SIM Swapping saldırısına uğradığını açıklamıştı. Buna göre saldırgan, FTX, Genesis ve BlockFi için talepte bulunan müşterilerin kişisel bilgilerinin de yer aldığı bazı dosyalara erişim sağladı. Kroll, olaydan etkilenen kullanıcıların hesaplarının dondurulduğunu söyledi ve saldırı sebebiyle FTX şifrelerinin ve KYC bilgilerinin açığa çıkmadığının altını çizdi.

FTX müşterilerinin taleplerine ilişkin kanıt ortaya koymak için 29 Eylül’e kadar süresi bulunuyor. 

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde alacaklılar için iyi bir haber geldi. Hakim, FTX’in dijital varlıklarını satmasına onay verdi. 

Borsanın dijital varlıklarını satabileceğine ilişkin karar, kripto topluluğunda bir panik etkisi yaratsa da şimdilik Bitcoin ve diğer altcoin’ler önemli bir şekilde etkilenmiş değil.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası