FTX iflas ettiğinde, bilançosunda 6,8 milyar dolarlık açık bulunuyordu

Bloomberg’in bildirdiğine göre, kripto para borsası FTX’in geçen yıl Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunduğunda bilançosunda 6,8 milyar dolarlık bir boşluk vardı.

Cuma günkü bir iflas mahkemesine göre, FTX ve yan kuruluşları Kasım ayında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunduğunda Sam Bankman-Fried’in kripto para holding şirketindeki varlıkları yaklaşık 4,8 milyar dolardı. Borçlar 11,6 milyar dolar seviyesindeydi. Neredeyse tüm borçlar, müşterilere borçlu olunan varlıkları temsil eder.

FTX’in bilançosunda büyük açık

Kripto para borsasının ABD kolu olan FTX US, 342 milyon dolarlık borca ​​kıyasla 255 milyon dolarlık varlığa sahipti. Bu, şirketin ABD kolunun 87 milyon dolar açık verdiği anlamına geliyor. Sam Bankman-Fried, kazanın ilk döneminde FTX ABD’nin müşterilerine ödeme yapabildiğini defalarca ifade etti.

Rapora göre, FTX ve yan kuruluşlarının iflas başvurusu sırasında işletmelere dağıtılan yaklaşık 900 milyon dolarlık nakit varlığı vardı. Grubun varlıklarının çoğu çeşitli yatırımlardan oluşuyordu. Şirketin yatırımlarının 3,5 milyar dolara ulaştığı söyleniyor.

Ancak FTX ile ilgili davalar devam ediyor. Bir grup davacı, YouTube’da FTX reklamı yapan etkileyicileri hedef aldı.

Edwin Garrison liderliğindeki dava, YouTube’da faaliyet gösteren FTX etkileyicilerine karşı açıldı. Etkileyenler 1 milyar dolarlık bir dava ile karşı karşıya.

Davacılar, kayıt dışı menkul kıymetler almaya teşvik edildiklerini söylediler.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası