FTX kurbanı Deepak.eth NFT koleksiyonlarını satışa çıkardı

Blokzincir altyapı şirketinin kurucusu, internetteki adıyla Deepak.eth, Twitter’da NFT koleksiyonunu satışa çıkardığına dair bir gönderi paylaştı. 

Deepak.eth, paylamış olduğu Twitter gönderisinde koleksiyonun ya en yüksek tekliften satılacağını ya da haiz olduklarının yüzde 80’inin satacağı bir kısmi DAO’ya yerleştirileceğini söylemiş oldu. Chain kurucusu ek olarak, koleksiyonun 8.000 Ethereum’dan (ETH) satışa sunulacağını belirtti. 

Koleksiyonda, Tiffany Punks, NFTiff, bazı Bored Ape Yacht Club (BAYC) karakterleri ve Mutans benzer biçimde NFT’ler de bulunuyor. 

Deepak.eth, 10 Kasım tarihinde Twitter’da FTX krizini işaret eden gönderi dizisi paylaştı. Deepak.eth, gönderilerinde FTX’te meydana gelen kıyametin kendisine de zarar verdiğini belirtti. 

Deepak.eth, firmanın yazları Alameda Research ile bağlarını kesmesine karşın, FTX’teki varlıklarını sürdürmeye devam ettiğini ve kısa sürede borsaya büyük oranda para yatırdığını söylemiş oldu. Deepak.eth’ye bakılırsa, bu fonlar şu anda FTX borsasından çekilemiyor. 

BAYC benzer biçimde popüler NFT koleksiyonlarının son zamanlardaki işlem hacimlerinin büyük seviyede düşüş yaşıyor. Ne var ki bu koleksiyonlardaki NFT’ler daha önceleri milyonlara ulaşan piyasa değerlerine şahitlik etmişti. 

Twitter’daki topluluk, Deepak.eth’nin satışa çıkardığı ve “mukaddes kâse” olarak vasıflandırılan NFT sıralaması hakkında yorumlarda bulunmuş oldu.  

Kimileri ise satışa çıkan NFT parçalarını “görkemli” ve “muhteşem” olarak nitelendirdi. Topluluktan pek oldukca şahıs Deepak.eth’ye sözlü desteklerini iletti. 

İlginizi çekebilir: 55 milyon dolarlık NFT tasfiye riskiyle karşı karşıya 

Deepak.eth’nin başına gelen bu durum FTX skandalının artçı sarsıntılarından yalnızca bir tanesi. Bilinmiş olduğu suretiyle FTX’te meydana kriz kripto piyasasına epey zarar verdi. Borsada meydana gelen likidite problemi ve akabinde çökmesinin arkasından pek oldukca düzenleyici harekete geçti. Bununla beraber pek oldukca kripto borsası ise şeffaflık sunan uygulamalara geçiş halletmeye başladı. 

ABD’deki birçok düzenleyici organ, FTX US’in şimdiye kadar yaşanmış olan olaylardan etkilenmediği iddia edilmesine karşın, son vakaları kripto endüstrisi üstünde daha sıkı düzenlemelere duyulan ihtiyacın bir örneği olarak gösterdi. 

Öte taraftan kripto piyasasında Binance ve Crypto.com benzer biçimde borsalar biriki kanıtı mekanizması vesilesiyle şeffaflık taahhüt ettiler. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası