FTX, Modulo’ya aktarılan 404 milyon doları geri alacak

Bloomberg’in raporuna göre FTX Group, iflas anlaşmasının bir parçası olarak Sam Bankman-Fried’in yatırım fonu Modulo Capital’e aktarılan 404 milyon doları geri alacak.

Bu anlaşma, FTX’in müşterilerine geri ödeme yapmak için artırmaya çalıştığı varlıkların en küçüğü. FTX’in yeni yönetimi, Sam Bankman-Fried ve ekibinin yol açtığı sorunları aşmaya çalışıyor.

FTX varlıkları geri alıyor

Delaware’deki bir iflas duruşmasında sonuçlanan anlaşmaya göre, Xiaoyun Zhang ve Duncan Rheingans-Yoo liderliğindeki Modulo Capital, FTX iflas etmeden bir yıl önce borsadan 475 milyon dolar fon aldı. FTX’in açıklamasına göre Modulo Capital, geri ödeyecek başka varlığı olmadığını söyledi.

Mahkeme kayıtlarına göre kurulan bu uzlaşma, Madulo’nun daha fazla zarara uğrayacağı olası bir davanın önüne geçiyor.

Anlaşmanın resmiyet kazanması için iflas hakimi John Dorsey tarafından onaylanması gerekiyor.

Bununla birlikte, FTX ayrıca bağlı kuruluşlarından bazılarını sıcak para karşılığında satmak istiyor. Şirketin önde gelen platformlarından biri olan LedgerX için Miami Uluslararası Borsası da dahil olmak üzere birçok kurum teklif verdi.

Miami Uluslararası Borsasının sahibi MIAX, kripto para sektörüne açılmak için LedgerX’i satın almak istiyor. Benzer şekilde, yatırım şirketi Kalshi, kripto para birimi endüstrisinde daha aktif bir rol oynamak için potansiyel bir anlaşmayı hevesle bekliyor.

LedgerX için 4 Nisan 2023 tarihinde bir açık artırma yapılacağı belirtiliyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası