FTX US, CCI’den ayrıldı

ABD Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası FTX US, kripto savunuculuk grubu Kripto İnovasyon Konseyi (CCI)’deki pozisyonundan ayrıldı.

CCI CEO’su Sheila Warren, 10 Kasım’da Cointelegraph’a yapmış olduğu açıklamada konseyin, FTX US’nin grubun üyesi olarak istifasını kabul ettiğini söylemiş oldu. Firmanın ayrılışı, kripto borsası FTX’in likidite sorunları bildirmesinin peşinden gerçekleşti ve bu da piyasada oynaklığının yanı sıra küresel düzenleyicilerle milletvekillerinin endişelenmesine yol açtı.

Warren, “Gerçek bir inovasyon meydana getirmek adına kullanıcıları sakınan ve yeniliği güvence altına alan bir düzenleme oluşturmak için çalışmaya kararlıyız. Bu haftaki haberler herkesi şok etti, öteki taraftan topluluğun bir araya geldiğini de gördük. Politikaları doğru şekilde yapmak için zamanı bir fırsat elimize geçti,” ifadelerini kullandı.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, FTX ABD’nin, küresel borsanın karşı karşıya olduğu likidite problemlerinden finansal olarak etkilenmediğini söylemiş oldu. Bununla beraber, ABD borsası ek olarak internet sayfasında alım satımların birkaç gün içinde durdurulabileceğini duyurdu ve kullanıcıları istedikleri takdirde pozisyonları kapatmaları mevzusunda uyardı.

İlginizi Çekebilir: Kripto için meydana getirilen anketler ABD ara seçimlerinin sonucunu etkileyecek mi?

Nisan 2021’de kurulan CCI, Andreessen Horowitz, Block, Coinbase, Electric Capital, Gemini, Fidelity Digital Assets, Paradigm ve Ribbit Capital şeklinde şirketlerin birleşiminden oluşuyor. Savunuculuk grubu, milletvekillerini kripto ve blokzinciriyle ilgili mevzularda desteklemek amacıyla ABD hükümetindeki bazı kişileri işe aldı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası