FTX varlıklarının çoğu çalıntı ​​veya kayıp durumda

FTX’in Delaware Bölgesi’ndeki batkı davasında borçluları temsil eden hukuk şirketi Sullivan & Cromwell’in ortağı James Bromley, firmadaki varlıkların siber saldırılar sebebiyle risk altında olmaya devam ettiğini söylemiş oldu.

Bromley, 22 Kasım’da FTX Trading’in batkı davasının canlı yayınında yeni FTX CEO’su John Ray’in, tartışmalı ve kamuya açık çöküş kanalıyla firmayı, kalan çalışanları ve fonları almaya yönelik temel itirazları ortaya koyduğunu söylemiş oldu. FTX destek danışmanına bakılırsa çekirdek bir çalışan grubu, varlıkların güvenliğini ve kayıtların tutulmasını sağlamak için borsada çalışmaya devam etti, sadece bilgisayar korsanları ise firmanın 11 Kasım’daki batkı başvurusundan beri tehdit meydana getirmeye devam ediyor.

Bromley, “Bir tek kripto, nakit yada fizyolojik varlıklardan bahsetmiyoruz; bununla beraber bilgiden de bahsediyoruz ve bu durumda informasyon de bir varlıktır. Maalesef mühim oranda varlık ya çalındı ​​ya da kayıp durumda. Müracaat tarihinden bu yana siber saldırılara maruz kalıyoruz ve daha ilkin de belirttiğim benzer biçimde, bilgisayar korsanlarına karşı korunmak için gelişmiş uzmanlıklar kullandık, sadece onlar hâlâ devam ediyor,” ifadelerini kullandı.

Avukat, FTX’in birkaç hukuk, siber güvenlik ve blokzinciri çözümleme firmasından yardım aldığını söylemiş oldu. Bromley, vakaya karışan başka bir siber güvenlik şirketi bulunduğunu da sözlerine ekledi, sadece bilgisayar korsanlarının bu bilgilerden yararlanacağı endişesiyle firmanın adını açıklamayacağını söylemiş oldu.

Siber saldırgan, borsanın çöküşü ve iflası esnasında FTX’ten 228.523 Ether (ETH)’yi çıkardı ve hemen sonra fonların bir kısmını Bitcoin (BTC)’ye çevirdi. Saldırgan, 21 Kasım itibarıyle ortalama 200 milyon dolarlık ETH’yi 12 değişik cüzdan adresine taşıdı.

İlginizi Çekebilir: FTX hackerı, 35. en büyük Ethereum (ETH) balinası oldu

Eski CEO Sam Bankman-Fried’in fiyaskoyla ilgili kamuoyuna yapmış olduğu yorumları eleştiren Ray yönetimindeki FTX için liderlik düzeyinde tekrardan yapılanma, öncelikli bir hedef. Bromley ek olarak Bankman-Fried yönetiminde borsanın, deneyimsiz ve bilgisiz bireylerden oluşan minik bir grubun kontrolünde bulunduğunu ve bunların bir kısmının yada tamamının tehlikeye atılmış olabileceğini beyan etti.

“Meydana getirilen saldırıyla bununla beraber FTX’te bir liderlik krizi yaşandı. FTX şirketleri, Sam Bankman-Fried liderliğindeki fazlaca minik bir grup insan tarafınca denetim ediliyordu. Hücum esnasında Bay Bankman-Fried’in liderliği yıprandı ve bu da birçok istifaya sebebiyet verdi.

Canlı gösterilen duruşma, FTX Group’un 11 Kasım’daki batkı başvurusundan beri halka sunulan ilk duruşmaydı, ek olarak firmanın iflasına ilişkin yeni bilgiler mahkeme belgeleri ve medya kuruluşları vesilesiyle açıklanmaya devam ediyor. Öteki taraftan Bankman-Fried, aile üyeleri ve öteki üst düzey FTX yöneticilerinin Bahamalar’da 121 milyon dolardan fazla değere haiz fazlaca sayıda mülk satın almış olduğu bildirildi. Bromley mahkemede, Alameda Research ile bağlantılı bir kuruluşun ülkede ortalama 300 milyon dolar değerinde gayrimenkul satın aldığını, sadece eski FTX CEO’sunun adını açıkça vermediğini belirtti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası