FTX’in çöküntüsünden 6.8 milyar dolarlık açık

2022 yılı kripto para sektöründe ne yazık ki birçok krize ev sahipliği yaptı. Birçok yönden, bu kriz diğer birçok şirketi büyük ölçüde etkiledi. Bunların dışında kripto para piyasasında birçok durgunluk ve gerileme gördük.

Ancak FTX krizi, Terra ile birlikte 2022’ye damgasını vuracak en büyük iki kriz olarak ortaya çıktı. Son olarak yeni kağıtlar gündeme gelmeye devam ettikçe yeni gelişmeler gündeme geliyor.

Cuma günü iflas mahkemesine sunulan belgelere göre, Sam Bankman Fried’in kripto para imparatorluğu, geçen Kasım ayında iflas başvurusunda bulunduğunda bilançosunda 6,8 milyar dolar açık verdi.

6,8 milyar dolarlık açık, FTX’in çöküşünden kaynaklandı

Eski bir Wall Street tüccarı olan Bankman-Fried, FTX’i kripto para türevleri için özel bir borsa olarak tasarladı ve kısa sürede büyük bir başarı elde etti. FTX’in merkezi Hong Kong’da olsa da, işlerinin çoğu Seyşeller’de bulunuyor.

FTX borsası, ticaret spotu, vadeli işlemler, opsiyonlar ve diğer türev ürünler sunan, piyasadaki en gelişmiş vadeli işlem platformlarından biri olarak kabul ediliyordu. Ek olarak borsa, yatırımcıların farklı kripto para birimleri arasında kolayca ticaret yapmasına olanak tanıyan zincirler arası bir işlem yapısı sunuyordu.

Ancak 2022’nin son çeyreğinde ortaya çıkan FTX’in karanlık yüzü, sadece kendisinin değil birçok borsanın da güvenini kaybetmesine neden oldu.

Öyle ki FTX, kullanıcıların fonlarını izinsiz olarak istediği gibi kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası