FTX’in çöküşü mini dizi oluyor: Amazon Prime Video’da yayınlanacak!

Kısa süre ilkin batkı eden kripto para borsası FTX, 8 bölümden oluşan bir mini diziye mevzu olacak. FTX’in ve liderliğinin ardındaki çözülmeyi bekleyen skandalları araştıran mini dizinin yakında çekimlere başlaması planlanıyor. 

Söz mevzusu mini dizi teknoloji firmalar grubu Amazon tarafınca satın alındı. FTX borsasının mevzu olduğu dizinin ise Amazon’un video akış hizmeti Prime’da yayınlanması umut ediliyor. 

Eğlence dergisi Variety’nin 23 Kasım tarihindeki bir haberine nazaran, sekiz bölümlük mini dizi FTX ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ı haber icra eden gazetecilerin içeriden aldıkları bilgilere dayanacak. 

Avengers: Endgame ve Marvel’a ilişkin öteki birçok filmin yönetmenliğini üstlenmeleriyle ünlenen Joe ve Anthony Russo kardeşlerin FTX’i dizi haline getirme fikrini Amazon’a sattıkları ve diziyi yönetmeyi planladıkları bildirildi. 

Bununla beraber dizinin hangi yöne gideceği, hangi kaynaktan çekileceği, hangi süre dilimi ve kişilere odaklanacağı benzer biçimde detaylar şimdilik gizli saklı tutuluyor. 

Russo kardeşler Variety’ye verdikleri röportajda, FTX borsasını dizi haline getirmek istemlerinin sebebi olarak şimdiye kadar gerçekleştirilmiş en küstah dolandırıcılıklardan biri bulunduğunu belirttiler ve SBF hakkında ise şu ifadeleri kullandılar: 

“Her şeyin merkezinde, karmaşık ve potansiyel olarak tehlikeli motivasyonları olan son aşama gizemli bir figür oturuyor. Nedenini idrak etmek istiyoruz.” 

Öte taraftan Amazon’un, mini dizinin çekimlerini Mart 2023 benzer biçimde erken bir tarihte başlatması planlanıyor. Şu anda her ne kadar dizide hangi oyuncuların rol alacağı belli olmasa da Russo kardeşlerin ana karakterler için beraber çalışmış oldukları önceki Marvel oyuncularıyla görüşmelerde bulunmuş olduğu bildirildi. 

Öte taraftan FTX’in, The Big Short ve Wolf of Wall Street benzer biçimde filmlerden esin almış olduğu dizi fikri, neredeyse bir haftadan fazla bir süredir Twitter’da bir fazlaca ilgi çekti. Twitter’daki topluluğun bazı üyeleri şimdiden Sam Bankman-Fried’a, Alameda CEO’su Caroline Ellison’a, Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya hangi oyuncuların yaşam vereceğini belirleme mevzusunda yorumlarda bulunmuş oldu. 

Bir Twitter kullanıcısı, 12 Kasım tarihinde paylaşmış olduğu bir ‘tweet’te SBF karakterini oynaması için Wolf of Wall Street’te rol alan Jonah Hill’i ve Changpeng Zhao’yu ise güldürmen Jimmy O. Yang’i seçerek “FTX THE MOVIE” fikrini öne sürdü. 

Hollywood’un, dünyanın en iyi kripto borsalarının çöküşüne odaklanan hikayelerin haklarını almaya oldukça istekli olduğu görünüyor. 

The Big Short kitabının yazarlığıyla tanınan ve hem de finans gazeteciliği icra eden Michael Lewis FTX’in çöküşe doğru yol almış olduğu aylarda Bankman-Fried ile altı ay geçirdikten sonrasında bir FTX öyküsünün kitap haklarını satmak istediği bildirildi. 

Ek olarak, teknoloji devi Apple’ın ise video akış hizmeti Apple TV Plus için bir film yaratma amacıyla rakipleri Amazon ve Netflix’i geride bırakan haklar için ön sıralarda yer almış olduğu kaydedildi.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası