FTX’in LedgerX’indeki para iflas işlemlerine gidecek

Sam Bankman-Fried’ın parçalanmış kripto imparatorluğu tüm ekosistemin zor zamanlar geçirmesine niçin oldu. FTX’in çöküşü ile başlamış olan süreçte, domino etkisiyle beraber birçok şirket kepenk kapatmak mecburiyetinde bırakıldı. Şimdi gözler, SBF’nin imparatorluğundaki bir öteki oyuncu olan LedgerX’e çevrildi. Bloomberg’in mevzuya yakın kaynaklara dayandırdığı bilgiler de tam olarak LedgerX ile ilgili. 

LedgerX’in parası nereden geliyor?

Çıkan habere gore LedgerX, FTX’in iflas işlemlerinede kullanılmak suretiyle 175 milyon doları kenara ayırmaya hazırlanıyor. Peki bu para nereden geliyor? 

LedgerX, aracılar olmadan kripto türev işlemlemlerini temizlemek için yasal onay almak amacıyla kenara 250 milyon dolarlık bir fon ayırmıştı. İşte, iflas işlemleri için kısa süre sonrasında aktarma edilecek olan 175 milyon doların adresi de burası. 

11 Kasım günü, 100’den fazla FTX kuruluşu iflas başvurusunda bulunmuş oldu. Bu başvurular sebebiyle FTX US Derivatives olarak da malum şirket, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Tecim Komisyonu’na (CFTC) yapmış olduğu başvurusunu geri çekti. Öteki taraftan LedgerX ile ilgilenen CFTC sözcüsü, ajansın planlı transferden haberdar bulunduğunu deklare etti. Mevzuya ilişkin ne LedgerX ne de FTX cephesinden bir yorum gelmedi. 

Şimdilerde söz mevzusu transferin yapılması umut ediliyor. FTX’in iflas işlemleri için yapılacak olan aktarma, kayıpları telafi etmek için uğraş veren yatırımcılara sunulmak için yeni bir para havuzu elde etmiş olacak. 

İflasyan bu yana, firmanın SBF’den sonrasında başa gelen yeni İcra Kurulu Başkanı John J. Ray III ve danışmanları, alacaklılara yapılacak geri ödemeler için hummalı emekler yapıyor. Bunun için satılabilecek nakit, kripto para birimi ve varlıklar bulmak için firmanın defterlerini inceliyor. 

Perşembe günü ABD Senato komitesinde bir duruşma düzenlenecek. Bu duruşmada CFTC başkanı Rostin Behnam’ın FTX’in çöküşüne dair bir ifade vermesi planlanıyor. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası