Fujitsu kripto trading hizmetleriyle ilgileniyor

Japon teknoloji devi FujitsuAmerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) bir ticari marka başvurusu yaparak, kripto ve kriptografik olmayan finansal hizmetler ile kripto para ticareti için hizmetler sunma niyeti.

Fujitsu’nun ticari marka başvurusu, 16 Mart’ta dosyalanan resmi belgede belirtildiği gibi “J ve I’nin üzerinde yanal S şeklinde bir girdap ile stilize edilmiş FUJITSU kelimesinden oluşan” yeni bir ticari markayı tescil ettirmeyi amaçlıyor. Marka, mevduat almayı, kredileri finanse etmeyi ve finansal yönetimi ve kripto para birimlerinde alım satımı içeren finansal hizmetler sunmayı planlıyor.

Fujitsu, yukarıdaki logo için ticari marka başvurusunda bulunmuştur. Kaynak: tsdr.uspto.gov

Yukarıdaki resim, Fujitsu’nun bu hizmetleri sağlamak için bir marka olarak kullanmayı planladığı güncellenmiş logoyu temsil etmektedir. Ek olarak, aşağıdaki bölüm, Fujitsu’nun USPTO’ya ifşa ettiği hizmetlere ve ticari marka haklarına genel bir bakış sunmaktadır.

Şifreleme hizmetleri için Fujitsu marka uygulaması. Kaynak: tsdr.uspto.gov

Fujitsu’nun web3’e artan ilgisi, Şubat ayında yeni kurulan şirketler ve ortak şirketler için bir Web3 hızlandırma platformu başlattığında daha da belirginleşti. Platform, dijital içerik hakları yönetimi, ticari işlemler, sözleşmeler ve süreçler gibi çeşitli kullanım durumlarında Web3 uygulamalarından oluşan çeşitli bir ekosistemin oluşturulmasını desteklemeyi amaçlamaktadır.

2023’ün başlarında, Japonya’daki mali düzenleyiciler, küresel düzenleyicileri kripto para birimi sektörü için daha katı bankacılık kuralları uygulamaya çağırdı.

Finansal Hizmetler Ajansı Strateji Geliştirme ve Yönetim Ofisi müdür yardımcısı Mamoru Yanase, sorunun kripto para birimleri ile ilgili olmadığını kabul etti. “Son skandala kriptografik teknolojinin kendisi neden olmadı” diyen Yanase, “ciddi yönetişim, iç kontroller, düzenleme ve gözetim eksikliğinin” suçlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası