Gala (GALA), bir yanlış anlaşılma sonucu yüzde 25,6 değer kaybetti

Blokzincir oyun şirketi Gala Games, multi miyar dolarlık rug pull yöntemiyle dolandırıcılık yada siber hücum korkusunun, GALA token’ının geçici olarak yüzde 25,6 oranında değer kaybetmesine niçin olmasının peşinden topluluğunu sakin olmaya çağrı etti.

Gala Games şirketinin daha sonrasında mesnetsiz bulunduğunu belirttiği ilk ürkü anı, bir cüzdan adresinin 3 Kasım tarihinde blokzincir güvenlik şirketi PeckShield tarafınca bildirilen 2 milyar doların üstünde GALA token’ın sıfırdan basılmış olduğu görüldükten sonrasında geldi. 

CoinGecko verilerine gore, GALA’da beklenmedik bir dolandırıcılık ya da siber saldırıya dair oluşan korkular, token fiyatının 3 Kasım tarihinde 0.0394 dolar seviyesinden yüzde 25,6 değer kaybederek 0.0293 dolara kadar geri çekilmesine sebebiyet verdi. 

Bununla beraber Gala Games 4 Kasım’da mahalli token’ının etrafını saran korku, belirsizlik ve kuşku anlamına gelen “FUD”ı ortadan kaldırmak için Twitter’da bir gönderi paylaştı ve pek oldukça kişinin ortalıkta “dolandırıcılık” ve “hack” benzer biçimde kelimeleri kullandığını, sadece bu şekilde bir durumun söz mevzusu olmadığını deklare etti. 

Gala Games’in blokzincir başkanı Jason Brink, beklenmedik faaliyetin merkeziyetsiz borsa (DEX) olan PancakeSwap’ta likidite havuzunu potansiyel bir güvenlik açığından korumak için boşaltmaya çalışan pNetwork tarafınca gerçekleştirildiğini deklare etti. 

Gala Games tarafınca BNB Akıllı Zincirinde kullanılan zincirler arası beraber çalışabilirlik köprüsü olan pNetwork de “yetersiz yapılandırmanın” meydana geldiğini doğruladı. PNetwork, ek olarak Peckshield tarafınca paylaşılan bir Twitter gönderisine de yanıtta bulunmuş oldu. pNetwork, pGala’nın siber saldırıya uğramasını önlemek adına “beyaz şapkalı bir hücum düzenlediğini” deklare etti. 

İlgili mercilerden gelen açıklamalar şimdilik topluluk içinde yaşanmış olan paniği bastırmış görünüyor. GALA son 24 saat içinde geri çekilmiş olduğu en düşük seviyesi 0.0293 dolardan kısmen toparlanmasının peşinden haberin tercüme gösterim saati itibarıyla 0,03459 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. 

Öte taraftan Gala Games, Ethereum üstündeki tüm GALA token’larının ve GALA köprüsündeki GALA tabanlı varlıklarının güvende bulunduğunu doğruladı. Gala Games ekibi, pNetwork’ün yanı sıra topluluğu, köprüdeki işlemlerin “geçici olarak askıya alındığını” bildirdi. 

Video oyunu Brink ise, “şimdilik” PancakeSwap üstünden pGala satın alınmaması mevzusunda uyarıda bulunmuş oldu. 

Son olarak pNetwork, havuz boşaltılmadan ilkin pGALA’ya haiz olan kullanıcılara, eski güvenliği ihlal edilmiş olan token’ın yerine yeni bir pGALA token’ı oluşturulup dağıtılacağı açıklamalarında bulunmuş oldu. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası