Galveston ISD çalışanı, okulların çevresinde kripto para madenciliği makineleri bulunduktan sonra işsiz kaldı

0


GALVESTON, Teksas (KTRK) — Eski bir Galveston ISD çalışanı, okul liderleri kampüslerde birkaç kripto para madenciliği makinesi bulmuş olduğu için soruşturma altında.

ARAŞTIRMA LİSE İÇİ İZOLE BİR ALAN İÇİNDE BİR KEŞİF İLE BAŞLADI

Ball Lisesi’nde bulunan cihazlar, birinin niçin bir sopa, kablolar ve yönlendirici kuracağı mevzusunda şaşkın olan komşuları şok etti.

Eski talebe Suriyeha Smith, “Bunun fazlaca güvenilmez bulunduğunu hissediyorum ve burada senelerdir çalışıyorsun” dedi. “Yalnız seni bunu hayata geçirmeye iten şeyin ne işe yaradığını bilmek isterim.”

Müfettiş Jerry Gibson, artık bölge için çalışmadıkları sürece, kişinin kim bulunduğunu söylemeyecek. Birkaç hafta ilkin, bölgenin güvenlik duvarı, altı kampüste kripto para madenciliği makinelerinin keşfedilmesine neden olan birkaç ping keşfetti.

Gibson, “Benim felsefem bu,” dedi. “Bir şeyleri itimat üstüne inşa ediyorsunuz. İnsanların hayatına yatırım yapıyorsunuz. Bunu yaptığınızda ve yatırımın getirisi istediğiniz benzer biçimde değil, kokuyor.”

Gibson, hiçbir öğrencinin yada fakülte bilgilerinin tehlikeye atılmadığını söylemiş oldu.

KİRLİ PARA MADENCİLİK MAKİNASI NEDİR?

Texas Blockchain Konseyi başkanı Lee Bratcher, madencilik makinelerinin hacklemek için değil, bitcoin ağına yardım etmek için tasarlandığını söylemiş oldu. Bratcher, “Madenciler ağı güvence altına alıyorlar ve ödemede şu anda 6.25 bitcoin olan kod tabanı tarafınca ödüllendiriliyorlar.”

Ne kadar fazlaca makineniz var ise, o denli fazlaca para alırsınız. Bratcher, her on dakikada bir 250.000 doların ödül olarak dağıtıldığını söylemiş oldu.

Makineleri çalıştırmak için güce ihtiyacınız var. Bratcher, “Daha düşük güç sözleşmesine haiz bir tesise haiz bu makinelerden birini çalıştırabiliyorsanız, daha karlı olabilirsiniz,” dedi.

Galveston ISD liderleri, artık eski çalışanın makineleri kurma ve okul enerjisini kullanma iznine haiz olmadığını söylemiş oldu.

GALVESTON ISD İZOLE ALANLARDA BULUNAN MADENCİLİK CİHAZLARINDAN SONRA DEĞİŞİKLİK YAPIYOR

Cihazlar, fazlaca azca kişinin erişebildiği alanlarda bulunmuş oldu. Gibson, “Bir müdürün oraya girmesi gerekiyorsa, oraya girecekler” dedi. “Bu bölgedeki her müdürün kampüslerindeki her kilidin anahtarına haiz olduğundan güvenli olmak için bunu iki kez denetim edeceğiz.”

Değişime karşın ilçenin soruşturması bitmedi. Çalışan gitmiş olmasına karşın, daha çok işlem alabilirler. Okul liderleri bulgularını bölge savcılığına iletebilirler.

Bu hikayeyle ilgili güncellemeler için Feysbuk’ta Nick Natario’yu takip edin, heyecan ve Instagram.

Copyright © 2022 KTRK-TV. Tüm hakları Saklıdır.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası