GBTC’nin rezervi bağımsız araştırmalarla doğrulandı

Dijital varlık şirketi Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için biriki kanıtı sunmayı reddediyor. Öte taraftan bağımsız bir analist, blockchain’de günlerce gezinerek fonun rezervini kendi başına kanıtlamaya çalıştı.

OXT Research analisti Ergo, zincir üstü verileri kullanarak, GBTC’nin Coinbase Custody’de 23 Kasım itibarıyla ortalama 633.000 Bitcoin (BTC) bulundurduğunu doğruladı.

FTX’in çöküşünden beri borsalar ve dijital varlık yöneticileri üstündeki biriki kanıtlama baskısı arttı. GBTC’nin çökmesi yada rezervinin nakde dönüştürülmesi ciddi bir siyah kuğu vakası olurdu. Grayscale’in sıkıntılı günler geçiren kripto kredi kuruluşu Genesis Global Trading ile ilişkisi de endişeleri artıyor. Her iki şirket de Digital Currency Group’un alt kuruluşlarından.

GBTC rezervinin bağımsız olarak doğrulanması, hem ürünün yatırımcılarının hem de genel olarak sektörün itimatını artıracatır.

Grayscale güvenlik endişelerini gerekçe göstererek zincir üstü biriki kanıtı sunmayacağını belirttikten sonrasında, Ergo işe el altı. Ergo, 20 Kasım’da GBTC’nin rezervlerini incelediğini duyurdu.

Grayscale’in varlıklarının çoğunun önceki sağlayıcısı Xapo’dan Coinbase Custody’ye aktarıldığını bilen Ergo, blockchain verileri ve halka açık detayları kullanarak 432 adreste 317.705 BTC tespit edebildi.

Ergo’nun kalan BTC’leri bulabilmek için blockchain’i baştan aşağı taraması gerekti. Devamında tespit edilen adreslerde GBTC’nin rezervinde bulunduğunu iddia etmiş olduğu miktara neredeyse denk miktarlar tespit edildi.

Rezervi doğruladığını duyuran Ergo, şu şekilde ekledi:

“Bu da şu suali doğuruyor, Grayscale niçin zincir üstü rezervi doğrulamayı reddediyor?”

Twitter kullanıcısı Skyquake-1, suali GBTC’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Ocak 2017’de yapmış olduğu başvuruya değinerek yanıtladı. Başvuruda gizleme hizmeti sunan tarafın Sponsor, Tröst ve öteki kişi ve oluşumlara ilişkin hiçbir kilit bilgiyi açıklayamayacağı belirtiliyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası