GK8, Brezilya’da faaliyet göstermek için lisans alıyor!

Dijital varlık gizleme şirketi GK8, Brezilya merkezli kripto tüm ortaklık şirketi 2ND Market ile Brezilya’da kripto para ürün tekliflerini genişletmek için iş birliğine imza attı. İki şirket de bu ortaklığın, Latin ABD’nın en büyük ekonomisinde yaygınlık kazanmayı desteklemesini umuyor. 
İş birliği kapsamında GK8, 2ND Market’a Brezilyalı kullananların daha geniş aralıktaki kripto ürünleri ve hizmetlerine erişebilmesi için lisans verecek. Bilhassa 2ND Market, kullananların merkeziyetsiz finans (DeFi) ve Web3 kripto varlıklarına erişmelerine izin vermek için GK8’in çoklu gizleme cüzdanı olan MetaMask Institutional ile entegrasyonlarını kullanacak. 
2018 senesinde kurulan GK8, iki yıl ilkin 1 milyar dolar iken, şu anda 50 milyar dolar değerinde dijital varlığı yönetiyor. Şirket, siber saldırıları ortadan kaldırmak için hava boşluklu Cold Vault’u kullanıyor. GK8, ek olarak daha önceleri Stellar blok zincir ağı ve State Street-Backed Securrency’nin yanı sıra kripto alım satım platformu INX ile ortaklık kurmuştu. 
2ND Market ise, altyapı ve kripto kullanılabilirliği içinde köprü oluşturmak için teknoloji ekosistemi olarak faaliyet veriyor. Tüm ortaklık şirketi, Brezilya’da kripto entegrasyonları ve benimsemeleri desteklemek için birçok kurum işletiyor. 
GK8, Brezilya’da kripto benimsemelerindeki artış üstüne emek verme meydana getiren kripto borsası KuCoin’in çalışmasına göndermede bulunmuş oldu ve söz mevzusu ortaklığın temel sebeplerinden birinin de bu bulunduğunu belirtti. KuCoin bildirisine bakılırsa, Brezilyalıların neredeyse yüzde 16’sı (34,5 milyondan fazla insan) Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) benzer biçimde kripto varlılara yatırım yapıyor. Başka bir kripto borsası olan Gemini tarafınca geçtiğimiz nisan ayında meydana getirilen emekler da, kripto varlıkların dünyada en fazla Brazilya’da yaygınlık kazandığını ortaya koydu.  

Brazil is going deeper into CBDC with a new kontrol from Mercado Bitcoin. https://t.co/F5FYMo9iLa— Cointelegraph (@Cointelegraph) May 25, 2022

Brezilya’da kripto benimsemeleri birçok açıdan büyümeye devam ediyor. Brezilya vergi dairesi, geçtiğimiz ağustos ayı itibarıyla 12 binden fazla firmanın dijital varlıklara yer verdiklerini kaydetti. Bununla beraber Rio de Janeiro, kısa süre ilkin vergi ödemelerinde kripto varlıkları kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu. 
GK8’in kurucu ortağı ve CEO’su Lior Lamesh’e, Cointelegraph ile gerçekleştirdiği röportajda Brezilya’daki kripto paranın durumu hakkında sual yöneltildiğinde hem yükselen enflasyonun hem de çöken mahalli para biriminin, benimseme mevzusunda itici güce haiz bulunduğunu söylemiş oldu ve şunları ekledi: 
“Enflasyonun yüzde 10 artar ve Brezilya reali zayıflamaya devam ederken, kripto para kullanımının niçin ortalama yüzde 16’da kalmış olduğu şaşırtıcı değil. Brezilya, aslen Chainalysis benimseme endekslerine bakılırsa 7’inci sırada içeriyor ve ABD’nin fazlaca arkasında değil. Makroekonomik rüzgarların kripto benimsemelerinin daha da artıracağına inanıyoruz.” 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası