Glassnode Kurucu Ortağına Göre Kripto Yatırımcıları Sermayeyi Daha Riskli Altcoinlere Döndürüyor

0


Önde gelen kripto analitik şirketi Glassnode’un kurucu ortağı, kripto yatırımcılarının sermayeyi altcoinlere taşıyarak daha çok risk almaya başladığını söylüyor.

Yann Allemann, 52.000 Twitter takipçisine geçen hafta Bitcoin (BTC) ana para girişlerinin çoğunu alırken, bazı altcoinlerin de dikkat çektiğini vurguluyor.

“Geçen hafta kriptoya 193 milyon dolarlık giriş

98 milyon dolarlık Bitcoin girişi
87 milyon dolarlık SOL girişi
10 milyon dolarlık ETH girişi

Yatırımcılar daha riskli altcoinlere yöneliyor. Kendin için gör.”

Kaynak: Yann Allemann/Glassnode

Allemann, Bitcoin’in getirilerinden altcoin’lerin getirilerine bakan metriği vurguluyor benzer biçimde görünüyor. Metrik şu anda keskin bir düşüş yaşıyor ve bu, altcoinlerin zemin kazandığını gösteriyor.

Glassnode’s Uncharted Bites’ın son olarak baskısında Allemann, kurumların “kırılgan” makroekonomik zemine karşın hala Bitcoin’e ana para akıttığını belirtiyor.

Öte taraftan Bitcoin, Grayscale Bitcoin Trust ve Purpose Bitcoin ETF’den mühim kurumsal girişler görmüş oldu (Biçim 4, kırmızı alanlar). İkincisi, alternatif bir riskli yatırım olarak Bitcoin için daha kuvvetli bir talebin sinyalini verdi.

Kaynak: Glassnode

Glassnode yöneticisine nazaran, BTC için kurumsal talep, altcoinlere ana para rotasyonunun başladığını izah edebilir.

“Boğa duyarlılığı Bitcoin’in ötesindeki öteki varlıklara yayıldığından, kripto çapında büyük bir hareketin potansiyelini görüyoruz.”

Fiyat İşlemini Denetim Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Direkt gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecanFeysbuk ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp

En Son Haber Başlıklarını Denetim Edin

Mesuliyet Reddi: The Daily Hodl’da anlatılan görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi yada dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan ilkin lüzumlu özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ilişkin bulunduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda bulunduğunu lütfen ihmal etmeyin. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin yada dijital varlığın satın alınmasını yada satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kurum pazarlamasına katıldığını lütfen ihmal etmeyin.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Tithi Luadthong/Natalia Siiatovskaia

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası