GPU Fiyatındaki Düşüşler, Potansiyel Kripto Madenciliği Kurtarma Tezgahı Olarak Yine Durabilir

0


Popüler kripto para birimi Ethereum’un arkasındaki geliştiriciler, merakla beklenen bir güncellemeyi ertelemeye devam ederse, grafik işlem birimi (GPU) fiyatlarındaki son gevşeme yavaşlayabilir. Ethereum, GPU kullanarak ‘çıkarılabilen’ birkaç kıymetli dijital paradan biridir; bu, madencilerin toplu olarak GPU satın almasına ve oyun oynamak benzer biçimde başka amaçlar için kullanmak isteyenlerin haklarını almaktan yoksun bırakmasına niçin oldu. ürünlere el atın.

Koronavirüs pandemisinin peşinden küresel tedarik kısıtlamaları ile birleştiğinde, kripto para birimi madenciliği için GPU’ların yoğun kullanımı, kullananların son olarak ürünleri alabilmeleri için aylarca beklemek zorunda kaldıkları ciddi kıtlıklarla sonuçlandı. Bununla beraber, Ethereum’un kanıttan işe hisse kanıtına planlı geçişi, piyasayı rahatlatmanın bazı işaretleri gösterdi. Sadece bu güncelleme artık ertelendi ve GPU pazarının geleceğini bir kez daha belirsiz hale getirdi.

AMD’nin Arızalı Playstation 5 APU’ları ASRock’un BC-250 Madencilik Donanımında İkinci Bir Yuva Buluyor

Ethereum Güncellemesi 2022’nin İkinci Yarısına Ertelendi GPU Fiyat Düşüşlerini Yavaşlatma Riski Yaratıyor

Geçen yıl üstün dereceli seviyelere çıktıktan sonrasında düşen GPU fiyatlarının raporları, bu yıl süresince yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bu raporlardan ikisi Mart ayında ortaya çıktı ve ilki NVIDIA Corporation’ın ortaklarını üretim maliyetlerinin düşürülmesinin fiyatların minimum %12 düşmesiyle neticelenmesi gerektiği mevzusunda bilgilendirdiğini belirtti. Bunu derhal peşinden, NVIDIA’nın RTX 3080 GPU’sunun fiyatlarının Avustralya’da %35 düştüğünü belirten bir başkası izledi; bu, perakendecilerin, planlanan Ethereum geçişinin peşinden bir GPU tarafınca sunulan primden güvenilir olmadıklarını düşündürdü. işin.

Deneyimsiz olanlar için, ikincisi evvelkinden daha çok hesaplama açısından daha yoğundur. Madencilerin Ethereum madeni parası şeklinde bir ödül alabilmek için ağ performansı için tertipli olarak sayıları kırmasını gerektirir. Hemen sonra, bu işi gerçekleştirmek için bir GPU’ya olan gereksinimleri artırıyor.

Geçen hafta süresince Ethereum fiyatı. Fotoğraf: Coindesk

ASUS’un bu aydan itibaren tüm GeForce RTX 30 ürünlerinin fiyatlarını düşüreceğini duyurduğu Mart ayının sonlarında oyuncular birazcık daha iyi haberler aldılar. Fiyatların bir kısmı, pahalı envanterde kalma korkuları sebebiyle perakendecilerin ürünlerini evvelinde satmalarına niçin olacağı endişeleri içinde %25’e varan oranda düşürülecek.

Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, hisse kanıtına geçişin bu senenin ilk yarısının sonuna kadar gerçekleşmeyeceğini doğruladığına gore, GPU tutarları için düşüş eğiliminin devam edip etmeyeceği belirsiz. Gecikme, madencilere kartlarını ellerinde tutmaları için ek teşvik verebilir ve sonbaharda geçiş gerçekleşmeden ilkin mümkün olduğunca fazla kar elde etmeye istekli olacakları için madencilik çabalarını yoğunlaştırabilir.

Hisse ispatına geçiş senelerdir yapılıyor ve ivme arttığında, bazı madenciler ekipman fiyatlarındaki düşüşlerle ilgili endişeler sebebiyle araçlarını süratli bir halde tekrardan satış pazarına bırakıyorlar. Mesela, geçen yıl Temmuz ayında yaklaşan güncelleme ve Çin’in kripto para birimi baskısı, kullanılmış dizüstü bilgisayarların ve GPU’ların piyasaya taşmasına niçin oldu. Bu, 2021’in başlangıcından bu yana kripto para birimi sektörü için en iyi yıllardan biri olmasına karşın oldu. Bu ürünler, maruz kaldıkları sıkıntılı ve yoğun kullanımı yansıtan orijinal fiyatlarına gore mühim indirimlerle satışa sunuldu.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası