Güçlü dolar dönemi sona erebilir

JP MORGAN Varlık Yönetimi’ne nazaran enflasyonda yavaşlamayla, piyasaların Fed faiz fiyatlamaları yumuşarken; bu durumun kuvvetli dolar sürecinin sonunu getirebileceği açıklandı.

Bloomberg’ün haberine nazaran, piyasaların Fed’in patikası hakkında artık daha net bir tabloya haiz bulunduğunu belirten JP Morgan Varlık Yönetimi Stratejisti Kerry Craig, “Dolar artık bu yıl gördüğümüz tek yön yukarı çizgisinde değil. Euro ve yen şeklinde para birimlerinde toparlanma için alan var” değerlendirmesini yapmış oldu. Andrew Sheets’in aralarında olduğu Morgan Stanley analistleri de bu çeyrekte doların zirve yapmasını, peşinden 2023 süresince düşüş kaydetmesini bekliyor.

Özgürlük gazetesinde yer edinen habere nazaran; doların 10 gelişmiş ülke para birimi karşısındaki performansını ölçen Bloomberg Dolar Endeksi eylül zirvelerinden yüzde 6’nın üstünde düşüş kaydetti. Dolar son bir ayda da 10 gelişmiş ülke para biriminin tamamına karşı zayıfladı.

BORÇLANMA MALİYETİ

JP Morgan Chase ekonomistleri ise Fed’in agresif faiz artışlarının gelecek yıl 1 milyondan fazla ABD’linin işine mal olabilecek ılımlı bir resesyona sebep olabileceği tahmininde bulunmuş ve Fed’in 2024’te borçlanma maliyetlerini düşürmeye yöneleceğini öngördüklerini açıklamıştı.,

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİREtiketler

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası