Güney Kore kripto para takip sistemi kuruyor

Güney Kore Adalet Bakanlığı, kara para aklama girişimlerini engellemek ve suç faaliyetleriyle ilgili fonları geri almak için bir kripto para izleme sistemi getirmeyi planladığını duyurdu.

Yerel basında çıkan haberlere göre, “Sanal Para Birimi İzleme Sistemi” işlem geçmişini izlemek, işlem bilgilerini çıkarmak ve havale öncesi ve sonrası fonların kaynağını kontrol etmek için kullanılacak.

Sistemin 2023’ün ilk yarısında devreye alınması beklenirken, Güney Kore bakanlığı yılın ikinci yarısında bağımsız bir izleme ve analiz sistemi geliştirme planlarını paylaştı. Bakanlığın yaptığı açıklamanın kabaca tercümesi şöyle:

“Suçun karmaşıklığına yanıt olarak, adli tıp altyapısını iyileştireceğiz. Uluslararası standartları (küresel standartları) karşılayan bir ceza adaleti sistemi kuracağız.”

Güney Kore polisi daha önce, cezai soruşturmalarda işbirliği yapmak ve nihayetinde kripto para birimi yatırımcıları için güvenli bir ticaret ortamı oluşturmak için beş yerel kripto para borsasıyla anlaşma yapmıştı.

12 Kasım 2017’de Güney Kore Yüksek Mahkemesi, kripto para borsası Bithumb’un yatırımcılara 1,5 saatlik kesinti için tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi.

Nihai Yargıtay kararı, 132 yatırımcının 6 ila 6.400 ABD Doları arasında değişen tazminat ödemesine hükmetti.

Mahkeme, “Teknoloji arızalarının yükü veya maliyeti, hizmet için ücret ödeyen hizmet kullanıcıları tarafından değil, hizmet operatörü tarafından karşılanmalıdır” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası