Haftanın öne çıkan Metaverse haberleri

Türkçe’ye “sanal evren” olarak çevrilebilen “metaverse” terimi, İngilizcede “meta” ve “universe” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. İlk kere 1992 senesinde Neal Stephenson tarafınca kullanılan ve son zamanlarda kripto dünyasında en oldukça ilgi çeken teknoloji başlıklarından biri haline gelen metaverse, insanlara sanal dünyayla gerçek dünyanın birleşimini sunuyor.

Bilgisayarların yanı sıra android ve 3D cihazlarla suni bir fizyolojik ortama dahil olmamızı elde eden Metaverse yardımıyla, blockchain teknolojisiyle birlikte uygulamalara girip gerçek hayatta olduğu şeklinde alım satım faaliyetleri gerçekleştirmek mümkün. Bu tür projelerin popülaritesi günden güne artmakta ve son zamanlarda kripto dünyasının en oldukça kazandıran başlıkları içinde yer almakta. Metaverse oyunları ve platformları günlük yaşamımıza girmeye devam ederken yatırımcılardan oyun geliştiricilerine, yöneticilerden düzgüsel vatandaşlara kadar birçok insan bu alandaki gelişimleri yakından takip ediyor.

Ikimiz de geçtiğimiz hafta Metaverse alanında gerçekleşen en güncel gelişimleri size aktarıyoruz:

Metaverse destekçisi Bob Iger, CEO’luk görevine geri döndü

Metaverse destekçisi Bob Iger, Disney’in şu anki CEO’su Bob Chapek’in görevini devraldığını ve sürpriz bir dönüş yaptığını duyurdu. Iger, firmanın 28 Aralık’ta metaverse ile ilgili bir patent başvurusunda bulunduğunda, hâlâ Disney’de bir yönetici ve yönetim kurulu başkanı olarak vazife yapıyordu.

Bayanlar, metaverse’te daha oldukça süre geçiriyor

McKinsey&Co., hanımefendilerin metaverse’te geçirdiği süreye ilişkin yeni bir rapor yayımladı. Rapor, hanımefendilerin metaverse’te geçirdiği vaktin oldukça daha yüksek bulunduğunu tespit etti. Buna karşılık, metaverse inşa eden kurumlarda yönetici pozisyonunda çalışan hanım sayısının oldukça daha azca olduğu bildirildi. McKinsey&Co.’nun raporu, hanımefendilerin ana kullanıcı tabanını oluşturmasına karşın metaverse geliştirme çalışmalarında oldukça daha azca söz sahibi olduğuna işaret etti.

Shiba Inu, metaverse küresel politikaları için World Economic Forum’dan çağrı aldı!

Shiba Inu’nun (SHIB) gönüllü proje lideri ve geliştiricisi Shytoshi Kusama, 22 Kasım’da Twitter’da düzenlemiş olduğu bir ankette, World Economic Forum’un (WEF)’in Shiba Inu projesiyle beraber MV Küresel Siyaset için iş birliği teklif ettiğini ve kullananların SHIB’in bu teklifi kabul edip etmemesine ilişkin oylama yapmalarını istedi. Shiba Inu projesine gelen çağrı, metaverse ile ilgili küresel bir politikayı kapsıyor. Kripto ve blokzincir ara sıra WEF etkinliklerinde münakaşa mevzusu oluyor, sadece bir latife temalı token projesiyle iş birliği gerçekleştirmek ise WEF için bir ilk olacak.

Avrupa’daki metaverse girişimlerine meydana getirilen yatırımlar 3 kat arttı

Risk sermayesi şirketleri, 2022’de Avrupalı metaverse girişimlerine yaptıkları yatırımları 3 katın üstünde artırdı. Avrupa bölgesindeki metaverse odaklı girişim şirketleri, bu yıl toplam 666 milyon dolar değerinde yatırım fonu topladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası