“Her şeyi mülkiyet üzerine inşa ediyoruz”

Popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve CryptoPunk NFT koleksiyonlarının arkasındaki şirket olan Yuga Labs’ın CEO’su Nicole Muniz, Portekiz başkenti Lizbon’da meydana gelen Web Summit 2022 etkinliğinde konuştu. Söyleşide, Muniz’e NFT’leri değerinden daha yüksek fiyatlara satılan JPEG dosyalarından ayıran detaylar soruldu. Yanıtında aslolan farkın mülkiyet hakları ve sahiplikte olduğuna işaret eden Muniz, NFT’lerde mülkiyetin kanıtlanabilir bulunduğunu ve her şeyin blokzincire işlendiğini dile getirdi. 

Yuga Labs CEO’su, firmanın NFT satın alan kullanıcılara ticari bir fikri mülkiyet hakkı verdiğinin de altını çizdi. NFT’lerin hususi bir mülkiyet bulunduğunu vurgulayan Muniz, rahat bir JPEG dosyasının kanıtlanabilir bir mülkiyet hakkı sunmadığına dikkat çekti.  

Muniz, açıklamasında Yuga Labs’ın dost olan iki kurucu ortak tarafınca gerçek anlamda keyifli hikayeler anlatmak için kurulduğunu dile getirdi. Firmanın sunmuş olduğu NFT’lerin başlangıçta yalnızca 200 dolarlık bir fiyatı bulunduğunu hatırlatan Yuga Labs CEO’su, şirketi kurarken insanları iyi mi bir araya getirebileceklerini düşündüklerini belirtti. Söyleşide firmanın, 18 ay öncesine kadar var olmamasına karşın kısa sürede 4 milyar dolar değerlemeyle 450 milyon dolar yatırım fonu topladığının da altı çizildi.  

Nicole Muniz, Yuga Labs’ın metaverse’ü Otherside’a da değindi 

Etkinlikte Muniz’e Web3 merkeziyetsiz bir ortam olsa da Yuga Labs’ın Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunk benzer biçimde dünyanın en pahalı NFT’lerinin çatı şirketi olmasının bir ironi yaratıp yaratmadığı soruldu. Temelde bir şirket olduklarını ve bunu hiçbir süre gizlemediklerini belirten Muniz, ürettikleri her şeyin mülkiyet üzerine inşa edildiğini ve bu dijital varlıklara haiz olan kullananların bu varlıklarla istedikleri her şeyi yapabileceklerini altını çizdi. Yuga Labs’ın bu mülkiyet haklarının hiçbirine haiz olmadığının da altı çizildi. 

Yuga Labs CEO’su, Web Summit 2022’de firmanın oyun tabanlı metaverse’ü Otherside’a da değindi. 100 bin sanal arsadan oluşan Otherside’da sanal arazilerin her birinin değişik bir ortam sunduğuna dikkat çeken Muniz, platformun temelde anlatısı olan bir oyun dünyası bulunduğunu dile getirdi. Muniz ek olarak; Otherside’ın yalnızca Bored Ape Yacht Club, CryptoPunk ya da Yuga Labs topluluğu için değil, hepimiz için bulunduğunu da sözlerine ekledi.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası