Herkesin Bilmesi Gereken 10 Şaşırtıcı ve Yenilikçi NFT Örneği

0


NFT’ler, 2021’de milyonlarca dolarlık değerleme ve satış elde eden bir takım projeyle ilgi odağı oldu. Sadece blok zinciri tabanlı tokenlerin savunucuları, gerçek değerlerinin süper varlıklı koleksiyonerlerin dijital sanat eserleri için ödeyeceği miktarın ötesine geçtiğini söylüyor. Tamamen yeni sanal varlık sınıfları yaratma ve fizyolojik, gerçek dünya mallarında mevcut pazarlarda çığır açma potansiyeline sahipler.

Geçen yıl satılan NFT’lerin toplam kıymeti 14 milyar doların üzerindeydi, sadece küresel markalar teknolojiyi coşkuyla benimsemeye ve lüks kıyafetlerden 25.000 dolarlık viski şişesine kadar her şeye uygulamaya devam ederse, bu ufak bir değişim benzer biçimde görünebilir.

Bugün ortaya çıkan birçok NFT projesi, kendilerini “destek NFT’ler” olarak etiketliyor, kısaca bir blok zincirinde bir token tarafınca temsil edilen bir sanat eseri yada öteki dijital veriler olmanın ötesinde bir kullanım yada işleve sahipler. Sadece başlamadan ilkin, kısa bir mesuliyet reddi beyanı – şu anda bu projelerin çoğuna para yatırmak mümkündür, sadece lütfen bunların buraya dahil edilmesini, bence bunu yapmanın iyi bir düşünce olacağını düşünerek bir tavsiye olarak algılamayın. Ben bir mali müşavir değilim ve onları seçtim bu sebeple arkalarındaki fikirlerin garip bulunduğunu düşünüyorum – değerlerinin artacağını düşündüğüm için değil.

O halde, bugün piyasada bulunan en büyük, en yenilikçi ve en garip NFT projelerinden bazılarına bir göz atalım!

Kripto Baristaları

Buradaki düşünce, kahve severlerin ilgisini çekecek çeşitli gerçek dünya projelerini finanse etmek için NFT’lerin satışını kullanmaktır – New York’ta bir gerçek dünya kahve dükkanı ve kahve yetiştiren dünyadaki sürdürülebilirlik girişimleri dahil. Tanınma arayışında ödüllere girecek kendi kahvelerini geliştirecek ve tüm bu tarz şeyleri Sherlock Foams ve Boba Bao benzer biçimde isimlerle karakter NFT’lerinin satışı yöntemiyle meydana getirecek.

Glenfiddich Viski

Glenfiddich viski markasının sahipleri William Grant ve Son damıtıcıları, her birine kendi NFT’si birlikte rol alan 15 şişe ultra ender 46 senelik bir viskiyi 18.000 $ ‘a sattı. Buradaki düşünce, NFT’nin koleksiyonculara yatırım olarak satılan şişelerin ve içeriklerinin kaynağını seyretmek için kullanılmasıdır. Şişelerin kendileri firmanın nezaretinde tutulur ve yalnızca alıcı NFT’nin sahipliğini onlara geri devrettiğinde kullanılabilir. Bu, gelecekteki bir alıcının, NFT’yi kendileri satın aldıklarında gerçek bir yazı aldıklarından güvenilir olacakları anlamına gelir. Bununla ilgili daha çok bilgiyi William Grant and Sons’tan Will Peacock ve teknolojik çözümü elde eden şirket BlockBar ile yaptığım görüşmeden öğrenebilirsiniz.

Kevin Smith’in Killroy’u Buradaydı

Clerks ve Jay ve Silent Bob Strike Back benzer biçimde kült hitlerle meşhur film yapımcısı, bir sonraki filmini – bir korku-komedisini – bir takım NFT olarak yayınlayacağını söylemiş oldu. Bu yıl içinde piyasaya sürülecek olan proje, hem filmin kendisini hem de ilgili bonus ve sahne arkası içeriğini içeren 5.555 ayrı NFT’den oluşacak. Dağıtım modelinin kati bilgileri açıklanmasa da, film sahiplerinin NFT’lerini, filmimizde kurulan evrenin evrimleşme şekline bir tür girdi sağlamak için kullanabilecekleri ima edildi. Ek olarak, sahipleri bir halde filmdeki ana karakterin kendi hususi versiyonunun haklarına haiz olacaklar – “Kendi filminizi yapın, onu bir çizgi filme dönüştürün, ona beslenme çantası lisansı verin!” Smith’in kendisi söylemiş oldu. Bunun anlamı ne olursa olsun, garip olması olası.

Flyfish Kulübü

Bu restoran, “dünyanın ilk NFT restoranı” olarak faturalandırılıyor ve gerçek dünyadaki bir New York restoranı vesilesiyle NFT sahiplerine hususi ve benzersiz yiyecek deneyimleri sunmayı hedefliyor. Daha yüksek fiyatlı Omakase jetonları, restoranın daha da hususi bir VIP alanına ve daha da hususi yemeklerine giriş hakkı verdi.Bu jetonlar şu anda 4.25 ETH için sunuluyor – bugünün fiyatlarıyla 13.000 doların birazcık üstünde.

Coachella NFT

ABD müzik festivali, NFT’ler şeklinde yaşam boyu geçişler sunuyor. On haiz, jetonları ellerinde tuttukları sürece parasız giriş ve festival markası tarafınca düzenlenen sanal etkinliklerden herhangi birine giriş hakkı kazanacak. Ek olarak ön sırada erişim, meşhur şefler tarafınca hazırlanan akşam yiyecekleri ve sanatçılarla ve sanatçılarla tanışma ve selamlama fırsatları benzer biçimde VIP avantajlarıyla beraber gelirler. NFT’lerin, yeni sahiplerine her tekrardan satıldıklarında festival deneyimlerini geliştirmeye katılan sanatçılara ve tasarımcılara telif hakkı sağlamak için tasarlandığı bildirildi.

VeeArkadaşlar

Bu NFT’ler, sahiplerine şarap girişimcisi ve web kişiliği Gary Vaynerchuck’ın iş konferansları ve atölyeleri olan VeeCon’a erişim sağlar. NFT yada Web3 alanında kendi işini oluşturmak isteyenler için, Vaynerchuck ile bire bir görüşme ve mentorluk hakkına haiz en ender NFT’lerin sahipleri ile bir ağ fırsatı olarak düşünülebilir. Daha düşük seviyeli “armağan keçisi” NFT’lerinin 555’e kadar sahibi, Vaynerchuck’tan kendilerine yılda altı kez gönderilen hususi hediyeler alır.

Midnight Society Kurucu Kartı

Midnight Society, tartışmalı Youtube oyun kişiliği Dr. Disrespect tarafınca yaratılan yeni bir video oyunu olarak tanıtılıyor. Oyun ve NFT’ler çoğu zaman organik bir eşleşme olarak görülür, sadece yalnızca benzersiz koleksiyonları yada oyun içi öğeleri temsil etmek yerine, Midnight Society NFT’lerinin sahipleri, görünüşe bakılırsa oyunun geliştirilmesinde “geliştirme sonucunda yer alarak” söz sahibi olacaklardır. yapma süreci.” NFT’lerin oyun endüstrisi için uygun olduğundan hepimiz o denli güvenilir değil; sadece – birçok geliştirici, tüketicilerden gelen negatif tepkilerin arkasından NFT’leri oyunlarına dahil etme mevzusunda geri adım attı.

Bayanların Dünyası

Bu NFT projesi, dünya genelinde cinsiyet dengesizliği ve ayrımcılık mevzularını ele almak için çalışan hanım liderliğindeki kuruluşlar ve girişimler için para toplamayı amaçlıyor. Bu, ciddi sorunların üstesinden gelmek için ürettikleri tanıtım ve fonları kullanan, gelişmekte olan bir takım toplumsal bilgili projeden biridir. 10.000 görsellik ilk koleksiyon, geçen yıl piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonrasında tükendi ve ikinci bir koleksiyon yakında piyasaya sürülecek.

Clinique Meta İyimser

Kozmetik markası, nadirliği ve çekiciliği yardımıyla bir web memesi haline gelen Neredeyse Ruj Kara Bal’ı elde etmesi oldukca zor olanlar da dahil olmak suretiyle, sahiplerine bir takım parasız ürüne erişim elde eden kendi destek NFT serisini piyasaya sürdü. NFT’ler, tüketicileri markanın toplumsal medya kanallarında “iyimserlik” hikayelerini paylaşmaya teşvik ederek bir çeşit sadakat planı olarak çalışır. NFT’leri satmak yerine, en iyi hikayeleri olanlara verilecek. Tüketici iştirakı ve ürün pazarlamasından görevli Kıdemli Başkan Yardımcısı Carolyn Dawkins, “sadakati modernize etme” misyonunun bir parçası olduklarını söylüyor.

Tarantino NFT Koleksiyonu

Geçen yıl Quentin Tarantino, klasik filmi Pulp Fiction’ın senaryosuna dayanan NFT’ler yaratmaya karar verdi. Bunu, belirteçlerin etrafındaki gizlilik ve güvenlik düzeylerini artırmayı amaçlayan Gizli saklı NFT’ler adlı bir platform vesilesiyle yapmış oldu. Tarantino’nun USP projesi, NFT’lerin her birinin, filmdeki mühim bir sahnenin senaristliğini içermesinin yanı sıra, kült hitin arsa ve karakterlerinin ardında daha ilkin konuşulmamış sırları ortaya çıkarmasıydı. Sadece, filmin orijinal dağıtımcısı Miramax, senaryonun haklarının Tarantino’ya değil, kendisine ilişik bulunduğunu iddia ederek dava açmış olduğu için müzayedenin hakikaten devam edip etmeyeceği kararsız görünüyor.

Son olarak NFT ve daha geniş teknoloji trendlerinden haberdar olmak için bültenime abone olmayı ve yeni kitabıma göz atmayı ihmal etmeyin. Uygulamadaki İş Trendleri: Kuruluşları Tekrardan Tanımlayan 25’ten Fazla Trend. Gerçek dünyadan örneklerle dolu olan bu kitap, geleceğin işletmelerini şekillendirecek temel trendleri sunma heyecanını ortadan kaldırıyor.

Beni takip et heyecan, LinkedInve Youtube. Ve benim denetim etmeyi unutma (*10*)İnternet sitesi.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası