Hong Kong regülatörü, kripto sektörünün denetimi için personel arayışında

Hong Kong düzenleyicisi, yerel dijital varlık sağlayıcılarının faaliyetlerini daha iyi denetlemek için personel işe alacak.

Hong Kong düzenleyicisi, kripto para birimi endüstrisinin hareketlerini izlemek için faaliyetlerini hızlandırıyor.

Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun 6 Şubat tarihli bir raporuna göre, dijital varlık sağlayıcılarının faaliyetlerini daha iyi denetlemek için dört personel daha işe alınacak. Ek gözetim ile birlikte bu personelin uyum ve riski daha iyi değerlendirmesine yardımcı olmayı planlamaktadır.

“Bu, ticaret platformları ve sanal varlık fonu yönetimi gibi sanal varlık işlerini sürdürmekle ilgilendiğini ifade eden, sayısı giderek artan tüccarlara bir yanıt.”

Düzenleyicinin hamlesi, kripto para birimlerine daha fazla bireysel yatırıma izin vermek için yeni bir lisansın ortasında geldi.

Düzenleyicilere göre, daha önce lisanslanan Hong Kong merkezli ticaret platformları, yalnızca profesyonel yatırımcıların ve portföyü 1 milyon dolar veya daha fazla olan yatırımcıların kripto para birimlerine yatırım yapmasına izin verdi.

Aralık 2022’de uygulamaya konulan yeni lisanslama rejimi, Kara Paranın Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesi Yasa Tasarısı’nda yapılan bir değişiklik olarak hayata geçirildi. Yönetmelik Haziran 2023’te yürürlüğe girecek.

Hong Kong, kripto para birimi endüstrisi ve web3 inovasyonu için aktif bir merkez olmayı hedefliyor. Bu planın bir kısmı, benimsemeyi hızlandırmak için 500 milyon dolarlık bir yatırım fonu içeriyordu.

Hong Kong Para Otoritesi kısa süre önce algoritmik stablecoin’lere müsamaha gösterilmeyeceğini duyurdu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası