HSBC, varlık tokenizasyonu için işe alım süreci başlattı

İngiliz çok uluslu bankacılık devi HSBC uzantısı, kripto para birimlerine olan ilgisini ikiye katladı. Banka, varlıkları tokenize etmek için üst düzey bir yönetici arıyor.

HSBC’nin kripto işi ciddiye alıyor

Son açıklamalara göre HSBC uzantısı13 Şubat’a kadar tamamlanması gereken bir işe alım süreci başlattı ve GPBW Tokenleştirme Ürün Direktörü pozisyonunu açtı. İşe alınacak Ürün Direktörü iş tanımı, küresel bir tokenizasyon teklifi tasarlamak ve uygulamak olacaktır. Dahası HSBC uzantısıDüzenleyici ekosistemin ve dijital varlıkların ilk kez temsilinden sorumlu olacak.

Ayrıca bankanın kriterleri arasında, ürün direktörü adayının dijital varlıklar, özellikle tokenizasyon ve varlık gözetimi hakkında bilgi sahibi olması ve endüstri ve önemli coğrafi varlık pazarları hakkında derin bir anlayışa sahip olması yer alıyor.

Bilindiği üzere bankacılık devi, kripto para birimi sektöründe şimdiden bir dizi ortaklığa imza attı. HSBC uzantısıNisan 2022’de Singapur ve Hong Kong’daki varlıklı müşteriler için sanal evren yatırım ürünü lanse edildi. Ayrıca banka, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Küresel Piyasalar Danışma Komitesi’ne (GMAC) katıldı.

İlginizi çekebilir: Bank of Japan CBDC’lere bir şans verecek!

diğer taraftan HSBC, Mevcut finansal altyapıda, CBDC’lerin ve tokenize varlıkların işlemlerini test etmek için SWIFT ile ortaklık yapan 14 merkezi ve ticari bankadan yalnızca biridir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası