Huobi’nin yan kuruluşu Hbit’in 18,1 milyon doları FTX’te kaldı

Popüler kripto para borsası Huobi’nin yan kuruluşu Hbit, kısa bir süre ilkin batkı başvurusunda bulunan rakip borsa FTX’te 18,1 milyon dolarının bulunduğunu ve söz mevzusu fonun geri alınamadığını deklare etti. FTX’te kalan tutarın 13,2 milyon dolarının alan kişi fonu olduğu kaydedildi. Geri kalan 5 milyon doların ise Hbit’e ilişkin olduğu bildirildi.  

Şirket, müşterilerin kaybını karşılamak için 14 milyon dolarlık bir teminatsız kredi başvurusunda bulunmuş oldu. Bu da Hbit’e 32 milyon dolarlık bir borç oluşturdu. FTX’te kalan fonların standart ticari operasyonları etkilemediğini vurgulayan şirket, Huobi Group’un öteki ticari yan kuruluşlarından bağımsız olarak etkinlik gösterdiğini dile getirdi. Fakat fonların FTX’ten geri alınamaması durumunda, firmanın finansal performansının mühim seviyede negatif etkilenebileceğinin de altı çizildi.  

FTX, 11 Kasım’da batkı başvurusunda bulunmuştu

Öte taraftan; FTX, kardeş şirketi Alameda Research’ü desteklemek için alan kişi fonlarını kullandığına yönelik iddialar ve Binance ile yaşamış olduğu krizin peşinden kendi çatısı altındaki 130’a yakın şirketle birlikte 11 Kasım’da ABD’de batkı başvurusunda bulunmak mecburiyetinde bırakılmıştı. Domino tesiri yaratan bu gelişme, kripto piyasasında yaygın bir itimat kaybının oluşmasının da önünü açmıştı.  

Bu doğrultuda kripto şirketleri, itimat kaybının önüne geçebilmek adına “Biriki Kanıtı” uygulamasına yeşil ışık yakmış ve şeffaflık raporları yayınlamaya başlamıştı. Huobi de kendi şeffaflık raporunu gösteren firmalar içinde yer almıştı. Toplam 3,5 milyar dolar değerinde kripto varlığı bulunduğuna işaret eden borsa, bu fonların 900 milyon dolarını kendi mahalli token’ının oluşturduğunu belirtmişti. Bununla beraber fonların mühim bir kısmını; Ether, Bitcoin, Tether ve TRX’in oluşturduğu görülmüştü.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası