İflas bizim için söz konusu değil

Kripto kredi platformu Nexo’nun kurucu ortağı Kalin Metodiev, Nexo şirketi için iflasın söz konusu olmadığını söylemiş oldu. 
Platformun kurucuları ve yönetici ortakları Kalin Metodiev ve Antoni Trenchev, 4 Ekim’de YouTube’da gösterilen Bana Sual Sor (AMA) etkinliğinde topluluğun sorularını ve Nexo’nun kısa sürede batkı durumuyla karşı karşıya kalabileceğine dair FUD söylentileri yanıtladı. FUD, piyasadaki korku, belirsizlik ve şüpheyi ifade eder. 
Celsius ve Voyager’ın peşinden Nexo’nun da borcunu ödeyemeyecek duruma gelmiş olarak iflasını duyuruma ihtimali sorulan Metodiev, şu yanıtı verdi: 
“İflas, Nexo için söz konusu bile değil. Kullanıcılarımıza oldukça kuvvetli ve sürdürülebilir bir gelecek sunmak için oldukça çalışıyoruz ve bunu sunabilmeyi umuyor, buna inanıyoruz.” 
Metodiev, “Celsius ve Voyager ile, ya da bu alandaki öteki isimlerle bizim aramızda benzerlik bulmak gerçeklikten uzak ve aksi kolayca kanıtlanabilir olacaktır,” ifadelerini kullandı. 
Metodiev’in yorumlarına ek olarak Antoni Trenchev, “İsim vermek istemiyordum fakat bir şeyler söyleyeceğim; bildiğiniz gibi ki, çöken Terra ile bir bağlantımız yok yada Three Arrows Capital’a kredi vermedik,” ifadelerini kullandı. 
Trenchev, “Söz konusu iki ismin de alacaklı dosyalarına bakabilirsiniz, Nexo’nun adı bu listelerin içinde yer almıyor,” diye ekledi. 
Nexo’nun batkı edeceğine dair söylentiler, Kentucky Finansal Kurumlar Dairesi’nin 26 Eylül’de Nexo’nun faaliyetlerini durdurması için yapmış olduğu başvuruda ortaya attığı iddialardan biri sebebiyle dolaşmaya başladı. Müessese, Nexo’nun kendi token’ı hariç varlıklarının, borç yükümlülüklerini aştığını öne sürdü.
Dirty Bubble Media yazarı Mike Burgersburg şeklinde piyasa analistleri de daha ilkin firmanın, Nexo token’ın arzının büyük çoğunluğunu platformda tutması sebebiyle borçlarını ödeyemeyecek duruma gelme riskiyle karşı karşıya bulunduğunu söylemişti. Benzer şekilde Celsius da kendi token’ı CEL’in arzının yüzde 50’sinden fazlasına sahipti.
Bu doğrultuda Nexo’nun fiyatında meydana gelebilecek ihtimaller içinde bir keskin düşüşte firmanın büyük bir darbe alabileceği kaydedildi. 
Cointelegraph ile iletişime geçen Nexo sözcüsü ise tüm iddiaları reddederek, Kentucky’li düzenleyicilere sunulan verilerin Nexo Group oluşumlarından birine ilişkin bulunduğunu, Nexo’nun da şirket rezervinin yüzde 10’undan azını oluşturduğunu deklare etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası