IIROC tescilli kripto borsası Coinsquare’de veri tabanı ihlali

Coinsquare, Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kurumu (IIROC) tarafınca Kanadalı bir kripto alım satım platformu olarak ilk tescillenen şirket oldu. Sadece şirket bundan neredeyse bir ay sonrasında kullanıcı verilerini tehlikeye atan bir veri ihlali yaşadı.

Coinsquare, 19 Kasım’da platformunda meydana gelen beklenmedik bir olayın arkasından geçici olarak tüm faaliyetlerini durdurdu. Ne var ki, Coinsquare birkaç gün süresince alınan önlemlerle beraber kademeli olarak faaliyetlerini tekrardan etken hale getirmeye başladı. 

Bu süreç içinde Coinsquare, müşterilerine gönderilmiş olduğu bir e-postada, vaka esnasında büyük olasılıkla üçüncü bir tarafın ulaştığı kişisel detayları içeren satın alan veri tabanlarının açığa çıktığını kabul etti. 

Sızdırılan veri tabanlarında kullananların adlar, e-posta adresleri, ikamet adresleri, telefon numaraları, doğum tarihleri, aygıt kimlikleri, genel cüzdan adresleri, işlem geçmişi ve hesap bakiyeleri de yer alıyordu. Coinsquare daha sonrasında sızdırılan veriler içinde kullanıcı şifrelerinin mevcut olmadığını söylemiş oldu ve ekledi: 

“Varlıklarınızın devamlı soğuk depolarda tutulduğunu, risk altında olmadığını ve güvende olduklarını belirtmek isteriz.” 

Öte taraftan borsa, ihlal edilen bilgilere erişen herhangi bir fena niyetli şahıs tespit etmemiş bulunduğunu deklare etti. Sadece, Coinsquare gene de müşterilerine kullanıcı şifrelerini değiştirmeleri, 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamayı (2FA) etkinleştirmeleri ve değişik platformlar için değişik kimlik detayları kullanmaları mevzusunda uyardı. 

Coinsquare hemen hemen Cointelegraph’ın yorum talebine cevap vermedi. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası