İngiltere Aile ve Akraba Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Aile ve Akraba Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vize türleri içinde aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi de yer almaktadır. Bu tür vize için İngiltere’de yaşayan eş, dost ve akrabalarınızı ziyaret etmek için başvuru yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Bu türden bir ziyaret vizesine başvurabilmek için ülke tarafından davetiye mektubu almanız gerekir. Davetiye ile birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir.

Davetiye dışında başvuru yapacak kişinin pasaport, kimlik belgesi gibi pek çok evraklarla birlikte başvuru yapması gerekmektedir. Sizi davet eden kişi sizin masraflarınız karşılayabileceği beyan edici davetiye göndermesi de başvurunuzun daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Aile Birleşim Vizesinden Farkı Ne?

İngiltere Aile birleşimi vizesi, dış ülkede yaşayan eş ve çocukların yanında başka bir ülkede yaşan eşin ya da çocukların gitmesi için başvurulan vize türüdür. Aile birliğine önem verilmesi doğrultusunda bu vize türü verilmektedir. Dolayısıyla aile,akraba ve arkadaş ziyaret vizesinden farklı bir amaca yöneliktir.

Gidiş Amacınızı Detaylı Olarak Belirtin

İngiltere vizesi başvuru işlemlerinde aile, akraba ve arkadaş vizesi başvurusunun hızlı bir şekilde sonuçlanması için ilgili evraklar ve davetiye ile birlikte ziyaret amacının net bir şekilde belirtilmesi başvurunuzun daha çabuk sonuçlanmasını sağlayabilir. Örneğin doğum günü, düğün ve buna benzer durumlar için gidiş nedeninizi tam olarak belirtirseniz vize almanız çok daha kolay bir hale gelebilir.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası