İstanbul’da en çok domates pahalandı

Kasım ayında Besin Harcamaları Yaş Kuru Sebze ve Meyveler alt grubunda yer edinen domates yüzde 28,22 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün oldu.

İstanbul Tecim Odası (İTO), piyasaların şeffaflığını sağlamak ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, geçen Kasım ayında bundan önceki aya gore İstanbul’da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri, tutarları ve değişiklik oranlarıyla beraber deklare etti. İTO’nun İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer edinen 242 ürünün 155’inin perakende fiyatı artarken, 19 ürünün fiyatı düştü, 68 ürünün fiyatı ise değişmedi.

2022 KASIM AYINDA DOMATES FİYATI YÜZDE 28,22 ARTTI

Kasım ayında Besin Harcamaları Yaş Kuru Sebze ve Meyveler alt grubunda yer edinen domates yüzde 28,22 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün oldu. Fiyatında artış yaşanmış olan öteki ürünler; Ev Eşyası Harcamaları grubundan yüzde 25,00 ile battaniye, Adam Giyimi Harcamaları alt grubundan yüzde 20,09 ile süveter, Sıhhat ve Kişisel Bakım Harcamaları grubundan yüzde 18,29 ile diş macunu, Adam Giyimi Harcamaları alt grubunda yüzde 17,86 ile gömlek oldu.

CANLI BORSA İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

2022 KASIM AYINDA MUZ YÜZDE 17,29 UCUZLADI

2022 Kasım ayında Besin Harcamaları grubunda yer edinen muzun fiyatı yüzde 17,29 gerileme göstererek fiyatı en fazla azalan ürün oldu. Fiyatında azalış izlenen öteki ürünler; Besin Harcamaları grubundan yüzde 13,51 ile limon, Konut Harcamaları grubundan yüzde 9,73 ile akaryakıt, Besin Harcamaları grubundan yüzde 8,42 ile lahana, yüzde 8,27 ile pırasa ve aynı gruptan yüzde 7,86 ile sivri biber oldu.Etiketler

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası