İşte Ekim’de Türkiye’nin ekonomi gündemi

İşte Ekim’de Türkiye’nin ekonomi gündemi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İşte Ekim’de Türkiye’nin ekonomi gündemi

Ekonomi 2022 yılının son çeyreğine girdi. Türkiye’yi Ekim ayının ilk haftasından itibaren yoğun ekonomi ve finans gündemi bekliyor. Pazartesi günü Eylül enflasyonunun açıklanmasıyla ayın işlem takvimi başlamış olacak.

Ekonomi yönetimi, TBMM’nin yeni yasama yılıyla poşet kanun teklifine ilişkin yoğun mesaiye girecek. Ekonomik düzenlemelerinin başını çekmiş olduğu poşet kanun teklifinde, Kredi ve Yurtlar Kurumu borçlarıyla ilgili düzenleme, Fiyat İstikrar Komitesinin tekrardan yapılandırılması ve dar gelirliye destek paketi mevzularında adımlar atılacak.

Tecim Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi, eylül ayına ve senenin üçüncü çeyreğine ilişkin geçici dış tecim verilerini Salı günü açıklayacak.

Antalya'ya bu yıl gelen turist sayısı 11 milyonu geçti Antalya'ya bu yıl gelen turist sayısı 11 milyonu geçti

Antalya’ya bu yıl gelen turist sayısı 11 milyonu geçti

Ağustos ayına ilişkin işsizlik sayıları 10 Ekim Pazartesi günü belli olacak.

Merkez Bankasının ağustos ayına ilişkin ödemeler dengesi istatistikleri 11 Ekim Salı günü açıklanacak.

TÜİK tarafınca Eylül ayına ilişkin konut satış istatistikleri 14 Ekim Cuma günü paylaşılacak.

Gömü ve Maliye Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafınca hazırlanacak 2023 bütçesi, 17 Ekim’de TBMM’ye sunulacak.

20 Ekim’de toplanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının arkasından senenin 10. Faiz sonucu açıklanacak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası