İtalya, mayıs ayından bu yana 73 kripto şirketine düzenleyici onayı verdi

Dünya genelindeki hükumetler ve düzenleyici kurumlar, kripto para şirketlerine yönelik oldukça dikkatli ve şüpheci bir yaklaşım benimserken İtalya, mayıs ayından bu yana 73 kripto şirketine ülkede etkinlik göstermesi için düzenleyici onayı verdi. İtalya’nın, başvuruda bulunan şirketleri öteki ülkelerden daha azca incelemeye doğal olarak tutması dikkat çekti. Ülkede onay alan kripto şirketleri içinde Binance, Crypto.com ve Coinbase’in de yer almış olduğu görüldü. Böylece söz mevzusu şirketlerin, ülkeden lüzumlu lisansı almış olduğu ve İtalya’nın kara para aklama yasalarına uygun bir halde etkinlik gösterdiği tescillenmiş oldu.
Aktarılan detaylara gore; İtalya’da düzenleyici onayı veren ‘Moneychangers Registry’, 18 Mayıs 2022 tarihinde faaliyete başladı. Kurum, düzenleyici onayı verdiği şirketlerden toplamış olduğu bilgilerle ilgili hala sual işaretleri olduğuna ve standartların 2023 yılından sonrasında netleştirilebileceğine işaret etti. Bu yüzden; onay alan kripto şirketlerinin, hala İtalya’da tam olarak denetlenmediği ve fon akışlarının net olarak denetim edilmediği açıklandı.  
İtalya’da düzenleyici kurum, kripto şirketlerinden 10 tane informasyon talep ediyor
Öte taraftan; kripto para şirketlerinin güncel olarak İtalya’da düzenleyici onayı almak için ilgili kurumlara yalnızca şirket adı, e-posta adresi, web adresi, vergi numarası, mali kod ve kripto ATM’si şeklinde herhangi bir fizyolojik etkinlik noktası bildirmesi gerekiyor. Kurum, totalde bu şirketlerden 10 tane informasyon talep ediyor. Ek olarak müracaat sahiplerinin; kuruma bir kayıtlı ofis, yönetimsel ofis yada ofisleri değişik bir Avrupa Birliği ülkesindeyse sürekli bir iş yeri adresi iletmesi de koşul koşuluyor.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası