Japonya’nın En İyi Mesajlaşma Uygulaması LINE, 40.000 NFT ile Pazar Yerini Başlattı – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

0


Japonya’nın en iyi toplumsal ağı ve mesajlaşma uygulaması LINE, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) için bir pazar yeri başlattı. Yeni hizmet, 90 milyon LINE kullanıcısının dostlarıyla NFT gönderip değiştirmesine olanak tanıyor.

‘LINE NFT’ Pazar Yeri Açıldı

LINE’ın kripto varlık ve blok zinciri işletmelerinin operatörü LVC Corp., Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamada, yalnızca Japonya’da bulunan, değiştirilemez bir token pazarı olan LINE NFT’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. LINE kendisini “dünyanın en süratli büyüyen mobil mesajlaşma uygulaması” olarak tanımladı. Parasız mesajlar, sesli aramalar ve görüntülü aramalar sunar.

Duyuruda, “Bugünden itibaren LINE NFT, Yoshimoto NFT Theater da dahil olmak suretiyle ortalama 40.000 NFT ürünü satışa sunacak” ve “Kullanıcılar satın aldıkları NFT’leri LINE Bitmax cüzdanlarında saklayabilirler” diye ekliyor.

Yoshimoto NFT Tiyatrosu, Yoshimoto Kogyo Holdings Co. Ltd. tarafınca hazırlanan videoların NFT’lerinden oluşur. Bitmax, LINE tarafınca Eylül 2019’da başlatılan bir kripto para borsasıdır. LINE uygulaması vasıtasıyla erişilebilir.

Duyuru daha çok detay:

Japonya’da ortalama 90 milyonluk bir kullanıcı tabanına haiz olan LINE uygulaması vasıtasıyla, LINE dostlarıyla kolaylıkla NFT gönderip değiştirebilirler.

LINE NFT marketplace ek olarak Gyuunyuu, Usagyuuun ve Betakkuma dahil olmak suretiyle popüler karakterlerin NFT’lerini ve “Patlabor: The Mobile Police” anime serisinden NFT’leri de sunacak. Şirket, “birçok değişik türden daha çok NFT’nin daha sonraki bir tarihte sunulacağını” da sözlerine ekledi.

LVC Corp., “Hepimiz İçin Tasarlanmış LINE Blockchain” terimini vurgulayarak, ileriye dönük olarak “kullananların günlük yaşamlarına ergonomik olarak uygulanabilecek NFT ve öteki blockchain hizmetleri ve teknolojileri sağlamayı” hedeflediğini söylemiş oldu.

Japon e-tecim devi Rakuten de bir NFT pazaryeri başlatıyor. Şirket, “Rakuten NFT, müzik ve anime dahil olmak suretiyle spor ve eğlence benzer biçimde çeşitli alanlarda kullananların NFT’leri satın almaları ve eşler arası NFT alıp satmaları için bir pazar yeri elde eden bir hizmettir” dedi. 25 Şubat’taki bir duyuruda. “NFT içinde ne olduğunun eşler arası yayınlama ve satma hizmetinin 2023 yada sonrasında başlatılması planlanıyor.”

LINE’ın bir NFT pazaryeri başlatması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, Bitcoin’i 2011’de buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası