Joe Biden, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından rahatsız

Toplumsal medya platformlarının küresel siyaseti yönlendirme gücü ilk olarak Feysbuk (sonrasında adını Meta olarak değiştirdi) ile göze çarpmaya başlamıştı. Feysbuk, kullanıcı demografisine dayalı detayları manipüle etmek ile suçlanmıştı.

Şimdi ise ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz günlerde Elon Musk tarafınca satın alınan Twitter’ı “yalan saçmak” ile suçladı. Yaklaşan ara seçimler için Şikago’da olan Biden, Twitter’ı satın alan Elon Musk’a seslendi:

“Şimdi endişeleneceğimiz şey ne? Elon Musk gidip tüm dünyaya yalanlar saçan bir platformu satın alıyor.”

Biden yönetime daha ilkin toplumsal medya platformlarında nefret söylemi ve dezenformasyonun bastırılmasını destekleyeceklerine açıklık getirmişti. ABD başkanı, bu kez Twitter’daki denetim eksikliğine dikkat çekti:

“Twitter’da artık editör kalmadı. Evlatların ne tür bir tehlikede olduklarını anneyi bilmesine iyi mi bekleriz?”

Musk, Twitter’ı konuşma özgürlüğü vaadiyle satın aldı. Öte taraftan bir oldukça reklam veren, nefret söyleminin artmasını gerekçe göstererek Twitter ile iş yapmaktan vazgeçti.

Elon Musk, Twitter’da mavi tike ayda 8 dolar ücret uygulamayı da planlıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası