‘Kesinlikle bir şey kırılmak üzereymiş’ – Bitcoin’de bu hafta bilmeniz gereken 5 şey

0


Bitcoin (BTC), belirsiz zamanların karşı karşıya olduğu belirsiz bir yerde yeni bir haftaya başlıyor – şimdi 40.000 dolar direnç mi?

En büyük kripto para birimi, Haziran 2020’den bu yana gerçekleşmemiş olan, art arda dördüncü bir haftalık kırmızı mumu kapattı.

Makro piyasa görünümü üstündeki soğuk ayaklar ölçü olmaya devam ederken, hafta başlarken boğaları rahatlatacak fazlaca azca şey var şeklinde görünüyor – ve Bitcoin hemen hemen satışını tamamlamadı.

Yalnızca son dört gündeki 4.000$’lık kayıpların arkasından, fiyat hedefleri şimdi 30.000$’a doğru likidite seviyelerinin tekrardan testlerine odaklanıyor.

Her şey fena ve kasvetli değil – uzun vadeli hodlers ve madenciler şeklinde kilit katılımcılar, bir yatırım olarak Bitcoin söz mevzusu olduğunda daha pozitif bir duruş sergiliyor.

Bunu göz önünde bulundurarak Cointelegraph, gelecek günlerde BTC fiyat hareketini şekillendirmek için iş başlangıcında olan güçleri inceliyor.

Asya’daki sıkıntılar Fransa’daki seçim yardımını geride bıraktı

Haftanın başlangıcında risk varlıkları için kilit dış vaka, görevdeki Emmanuel Macron tarafınca kazanılan Fransa seçimleridir.

Aşırı sağcı rakibi Marine Le Pen’in sürpriz zaferinden kaygı duyan piyasa oyuncuları için rahat bir nefes alan Macron’un ikinci periyodunun, bilhassa 25 Nisan’daki açılışta ve onlarla beraber zor durumdaki euro’da Fransız hisse senetlerini yükseltmesi umut ediliyor.

Avrupa Birliği, ABD Birleşik Devletleri şeklinde, kuvvetli bir enflasyon kokteyli ve düşen tahvil piyasalarıyla karşı karşıyayken, Avrupa Merkez Bankası (ECB) gene de faiz oranlarını yükseltmek yada 10 trilyon dolara yakın bilançosunu küçültmek için kesin adımlar atmıyor.

Bitcoin, Macron zaferinde hareketsiz kaldı ve Çin’deki COVID-19 hissiyatı sarsarken, risk varlıkları 25 Nisan’da Asya’daki bir gerileme ile aslına bakarsanız savaşım ediyor.

Hong Kong’da Hang Seng endeksi bugüne dek %3,5 düşerken, Şanghay Bileşik endeksi %4,2 kıymet yitirdi.

Kripto kitlesel olarak şu anda borsa hareketleriyle büyük seviyede ilişkiliyken, Avrupa ve ABD Birleşik Devletleri tarafınca tekrarlanan bir performans, net yönlü ipuçları üretecektir.

Küresel varlık yönetimi şirketi AllianceBernstein’ın Asya Pasifik durağan(durgun) gelirli eş başkanı Jenny Zeng, “Kaygı, hükümetin halihazırda uygulamaya koyduğu mevcut siyaset desteğinin, faaliyetler baskı altında kalmış olduğu için Covid politikaları sebebiyle etkili olmayabileceğidir” dedi. Bloomberg.

Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz’in belirttiği şeklinde, geçen hafta 25 Nisan’daki kayıplardan ilkin bile hisse senetleri için sancılı geçti.

ABD hisse senetleri Perşembe sabahı zirve yaptıktan sonrasında, yatırımcıların niçin bu kadar belirsizlikle dolu bir dünyada riskli varlıkları satın aldıklarını tekrardan gözden geçirmesiyle istikrarlı bir düşüş yaşamış olduğu için küresel hisse senetleri bu hafta mkt üst sınırında 3,3 trilyon dolar yitirdi” dedi. söylenmiş 24 Nisan’da Twitter kullanıcıları:

“GSYİH’nın %127’sine eşit olan 107,6 trilyon dolarlık küresel hisse senetleri.”

Bloomberg küresel borsa kıymeti tablosu. Kaynak: Holger Zschaepitz/ Twitter

bir yazı daha işaretli Sözde Buffett Göstergesi – toplam ABD borsa değerinin GSYİH’ya oranı – hala %100’ün üstünde “sorunlu” olarak adlandırdığı bölgede bulunuyor.

Doların gücü intikamla geri döndü

Makro manzaranın sıkı bir şekilde yükseliş modunda olan bir bileşeni – kripto tüccarlarını üzmek için – ABD dolarıdır.

ABD doları döviz endeksi (DXY), geçen hafta iki senenin zirvesinde sallandıktan sonrasında, şimdi yükseliş trendini sürdürüyor şeklinde görünüyor.

Yazma esnasında 101.61’de DXY, Coronavirus kazasının dünya genelinde varlıkları yuvarladığı Mart 2020’den itibaren performansına meydan okuyor.

Doların gücü, Bitcoin için nadiren bir nimet oldu ve ters korelasyon, bazıları tarafınca eleştirilse de, bu ay sıkı bir şekilde denetim altında görünüyor.

BTC/USD 1 haftalık mum grafiği ile ABD doları döviz endeksi (DXY) karşılaştırması. Kaynak: TradingView

Popüler tüccar Crypto Ed, “Görünüşe nazaran DXY geliştiricisi bir token yakma yada başka bir şey duyurdu” şaka yaptı son hamleye tepki olarak.

Investor’s Podcast Network’ün sunucusu Preston Pysh için bir şeyler doğru görünmüyor.

“Yen çökerken BoJ’un Getiri Eğrisi Kontrolünü uygulamasını sağladık ve dolar yeni zirveler yaparken FED’in 50 baz puanlık zam yapmak suretiyle bulunduğunu gördük” dedi. uyardı 25 Nisan’da”

“Kesinlikle bir şey kırılmak üzereymiş şeklinde geliyor…

Haftalık grafik dördüncü düz kırmızı mum yazdırır

Bitcoin 25 Nisan’da pembe haricinde bir şey görünüyor. Hafta sonu mühim volatiliteden kaçınmayı başarırken, haftalık kapanış hala hayal kırıklığı yaratarak geçen haftanın seviyesinin derhal altında geliyor.

Gene de bu, haftalık grafikte art arda dört kırmızı mum olduğu anlamına geliyor; Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri, Bitcoin’in Haziran 2020’den bu yana görmediği bir şey.

Düşüş trendi sonrasında gece süresince devam ederek BTC/USD’nin yazının yazıldığı sırada koruduğu bir pozisyon olan 39.000 doların altına düştüğünü görmüş oldu.

BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Tüccarlar, paritenin bir sonraki yönüne dair ipuçları için çeşitli grafik özelliklerini izliyorlar, sadece yükseliş sinyalleri kesinlikle fazlaca azca ve fazlaca uzak.

Popüler tüccar ve analist Rekt Capital için, Bitcoin için daha çok kayba niçin olacak olan, Ichimoku bulutunun baş göstermesidir.

Ayrıca Trading Wisdom’ın yazarı olan popüler analist Cheds, üç günlük grafikte 200 dönemlik hareketli ortalamanın altında potansiyel bir geçiş görmüş oldu.

Bunun mühim olacağını, bunun bir boğa koşusunun arkasından son olarak 2018’in ayı piyasası dibi olduğundan hafta sonu süresince tartıştı.

“Bir tahmin değil, yalnız bir gözlem” uyarıldı.

Aralık 2018 ve onun 3.100 dolarlık tabanı mevzusunda Twitter’da Parabolik Matt olarak malum Matthew Hyland, o dönem ile mevcut BTC fiyat hareketi içinde daha çok karşılaştırma yapmış oldu.

Daha uzun süre dilimlerinde 37.600 dolar tutmanın artık “fazlaca mühim” bulunduğunu söylemiş oldu.

Twitter yorumcusu Crypto Tony, “O süpürmeyi arıyorum, bu noktada oynamak için bir rahatlama rallisinin işaretlerini arayacağım” katma 25 Nisan’da kendi analizinin bir parçası olarak.

Hodlers yeni bir rekora imza attı

Bitcoin üstündeki düşük süre aralığı fiyat hareketinin “dalgalı” doğası, onu en deneyimli oyuncular haricinde hepimiz için sönük bir tecim haline getiriyor.

Bu yüzden, hodler’ların çoğunluğunun ellerinden geldiğince uzak durmayı ve en iyi yaptıkları şeyi yapmayı seçmeleri kim bilir birazcık şaşırtıcıdır.

Bu şimdi zincir üstü verilere yansıyor ve bu da minimum bir yıl süresince hareketsiz kalan Bitcoin arzının oranının tüm zamanların en yüksek seviyesinde bulunduğunu gösteriyor.

Zincir içi analitik şirketi Glassnode’dan gelen sayılara atıfta bulunan ekonomist Jan Wuestenfeld, bunun arzın daha geniş anlamda “eskileşmesi” anlamına geldiğini belirtti. Orantılı olarak, daha çok para harcanmak yerine daha uzun süre tutuluyor.

Glassnode’a nazaran, bir yıl yada daha uzun süredir atıl durumda olan arz, ilk kez üstün dereceli düzeyde %64’ü kırdı.

Her yaştan hodled madeni paraları gösteren bir Glassnode göstergesi olan HODL Waves, trendi doğruluyor. Aralık 2021’den bu yana, 1-2 senelik tedarik dilimi öbürlerinden daha çok arttı – bu hafta %10’un altındayken, bu hafta itibarıyla ortalama %15’e terfi etti.

3-5 senelik hodled madeni para bandı da Q1’deki varlığını artırdı.

Bitcoin HODL Dalgaları tablosu. Kaynak: Zincirsiz Ana para

Temel bilgiler hala ayı gösteriyor

Acımasız görünüme karşın BTC maruziyetlerini azaltmayı inatla reddedenler yalnız bayağı, azimli mülk sahipleri değil.

İlgili: Bu hafta izlenecek en iyi 5 kripto para birimi: BTC, DOT, XMR, APE, CAKE

Bitcoin’in ağ temellerine bir bakış, madencilerin de yatırım söz mevzusu olduğunda düşüşten başka bir şey olmadığını gösteriyor.

Bu yıl sıkça görülen bir öykü, sadece gene de etkisi altına alan bir öykü, fiyatın ters yönde hareket etmiş olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin’in ağ hash oranı ve zorluğu bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacak.

Fiyat performansına bağlı olarak, güçlük iki gün içinde ortalama %2,9 oranında ayarlanarak süreçte 29,32 trilyonluk yeni bir üstün dereceli kıracak.

Madenciliğe katılma rekabetinin altını çizen güçlük, şimdiye kadarki en yüksek seviyede olan blok zincirine tahsis edilmiş işlem gücünün bir tahmini olan hash hızına katılır.

Tahminler kaynağa göre değişiklik gösterir, sadece MiningPoolStats’tan elde edilmiş ham veriler, hash oranı söz mevzusu olduğunda “yalnızca yukarı” eğilimin altını çiziyor – bazılarına nazaran sonraki yükseliş fiyat performansı için mühim bir tetikleyici.

Bitcoin hash oranı tablosu (ekran görüntüsü). Kaynak: MiningPoolStats

Yatırım artmaya devam ettikçe uzun süredir tahmin edilen hash oranını artırma eğilimi yeni bir şey değil.

Cointelegraph’ın daha ilkin bildirdiği şeklinde, Nisan ayı başlarında Bitcoin madenciliğinin %20’si halka açık firmalar tarafınca üstleniliyordu.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.