Kevin O’Leary, SBF’yi savundu ve FTX’in denetlenmesi gerektiğini söyledi

İş adamı Kevin O’Leary, 6 Aralık’ta Yahoo Finance ile yapmış olduğu bir röportajda, FTX’in çöküşünün arkasından sükunet çağrısında bulunmuş oldu. O’Leary, borsanın eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF)’nin dolandırıcılık yaptığına dair kanıtlar ortaya çıkmadığı sürece masum olarak kabul edilmesi gerektiğini belirtti.

O’Leary, yatırımcıların fonlarını geri alabilmeleri için borsadaki paranın nereye gittiğini ortaya çıkarmak amacıyla FTX’in denetlenmesini istedi.

SBF, 30 Kasım ve 1 Aralık’ta kripto topluluğunda tepkilere neden olan dolandırıcılıktan suçlu olmadığını iddia etmiş olduğu birkaç röportaj yapmıştı. Yapmış olduğu röportajda suçluluğu kanıtlanana kadar masum bulunduğunu söyleyerek SBF’yi korumak için çaba sarfeden O’Leary, şu ifadeleri kullandı:

“Ben, ‘Suçun ispatlanana kadar masumsun’ savını korumak için çaba sarfeden insanlardanım. Ben buna inanıyorum ve gerçekleri isterim. Bu yüzden, biri bana bir şey yapmadığını söylerse, bir şey yapsa yada yapmasa, bunun bir yalan bulunduğunu anlayana kadar ona inanırım.”

Blokzinciri teknolojisi yardımıyla borsadaki tüm işlemlerin yüzde 100 denetlenebilir bulunduğunu belirten O’Leary, bu denetim yapıldığı vakit FTX ile ilgili gerçeğin ortaya çıkacağını belirtti ve arkasından herhangi biri yasayı çiğnemesi durumunda yargılanacağını açıkladı. İş adamı ek olarak denetim yapılması durumunda yatırımcıların paralarının en azından bir kısmını geri alabileceklerini savundu.

O’Leary, “Söz mevzusu parayı geri alacağız, olacak olan bu. Bu durumdan etkilenen tek şahıs ben değilim. Çoğumuz biz çözüme kavuşmak istiyoruz ve bir kurtarma yoluna ihtiyacımız var, fakat elimizde yok,” ifadelerini kullandı.

FTX, batkı etmeden ilkin hacme gore dünyanın en büyük ikinci kripto para borsasıydı. Sadece bir takım vaka, borsanın 2 Kasım’dan 11 Kasım’a kadar para çekme işlemlerini gerçekleştirememesine yol açtı. Borsa hemen sonra batkı başvurusunda bulunmuş oldu ve milyarlarca dolarlık yatırımcı sermayesi de şu anda bu batkı işlemlerine bağlandı. İflas başvuruları, firmanın Kevin O’Leary’nin de aralarında bulunmuş olduğu 1 milyondan fazla alacaklısı olabileceğini gösteriyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası