Kim Kardashian’a ceza aldıran EMAX’in değeri yüzde 126 fırladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kısa bir süre ilkin ABD’li magazin yıldızı Kim Kardashian’ı almış olduğu ödemeyi açıklamadan Instagram üstünden ‘EthereumMax (EMAX)’ adlı bir ‘token’ın tanıtımını yapmakla suçlamıştı. Kardashian’ın 2021 yılının haziran ayında EMAX’in tanıtımını yapmasının peşinden söz mevzusu ‘token’ın değeri, 16 ay içinde yüzde 95,3 kıymet kaybetmişti. SEC, Kardashian’a söz mevzusu tanıtım için 250 bin dolar ödeme yapıldığını tespit etmişti. Komisyonun suçlamaları üstüne ise Kardashian, 1,26 milyon dolarlık bir para cezası ödemeyi ve 3 yıl süresince herhangi bir kripto para reklamı yapmamayı kabul etmişti. 
Aktarılan detaylara bakılırsa; cezanın açıklanmasının peşinden EMAX, kısa süreli bir yükseliş yaşadı. Değeri yüzde 126 artan ‘token’ın fiyatı, 3 Ekim’de 0,000000004232 dolardan 0,000000009605 dolara terfi etti. Söz mevzusu artışı stabilize edemeyen EMAX, sonrasında 0,000000005544 dolar seviyesine kadar geriledi. Fakat popüler hale gelen ‘token’ın değerinin, hala cezanın açıklanmış olduğu andaki fiyatının yüzde 31 üstünde olduğu kaydedildi.  
ABD yasaları, ünlülerin tanıtımlarda aldıkları tutarı açıklamasını gerektiriyor
Öte taraftan; SEC Başkanı Gary Gensler, cezanın açıklanmasının peşinden vakaya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Gensler, yaşanmış olan olayın meşhur adlar tarafınca desteklenen ve tanıtılan kripto para benzer biçimde yatırım araçlarının tüm yatırımcılar için doğru olduğu anlamına gelmediğini gösterdiğine dikkat çekmişti.  
ABD yasaları, meşhur adların bir tanıtım projesi ve iş birliği gerçekleştirdiklerinde aldıkları ödemeyi saydam bir halde açıklamalarını gerektiriyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası