Kırmızı Nisan’da En İyi ve En Kötü Kriptolar

0


Kaynak: iStock/mihtiander

Nisan ayında kripto piyasası için oldukça sıkıntılı bir dönemden sonrasında nihayet Mayıs geldi ve geçtiğimiz ay hangi kripto paraların en fena ve en iyi performans gösterdiğine daha yakından bakmanın zamanı geldi.

Nisan ayındaki kayıplar, piyasa değerine nazaran ilk 10’daki tüm kripto varlıkların kazanç sağlamış olduğu Mart ayında nispeten iyi bir performans gösteren bir ayı izledi. Benzer şekilde, Şubat ayı da kripto piyasası için kuvvetli bir ay oldu ve ilk 10 kriptodan beşi çift haneli yüzde kazançlar kaydetti.

Sadece Nisan, kripto yatırımcıları için oldukça perişan oldu. Stabilcoinler hariç, ilk 10 kulüpteki öteki tüm kripto varlıklar bu ay düşüş yaşadı. Ve işleri daha da kötüleştirmek için, tamamı tarihsel olarak BTC piyasası için oldukça kuvvetli bir ay olarak malum bir ayda gerçekleşti.

Kaynak: Kraken

Nisan ayının en iyi 10 madeni parası

Piyasa değerine nazaran en iyi 10 kripto paranın tümü Nisan ayı için düşmüş olsa da, bazıları ötekilerden daha iyi netice verdi.

Kaynak: Coincodex.com, 1 Mayıs 03:36 UTC

Stabilcoinleri yok sayarak, Nisan ayında minimum düşen kripto para, daha ilkin Binance Coin olarak malum BNB oldu. Hem BNB Zinciri’nin mahalli para birimi olarak hem de dünyadaki değişiklik parası olarak kullanılan kripto Binanceay için neredeyse %13 düşerek 383 USD’ye geriledi.

BNB’nin peşinden, ethereum (ETH) ve bitcoin (BTC), Nisan ayında %17 ve %18’lik kayıplarla ikinci ve üçüncü en kuvvetli performans gösteren şirket oldu. Ay sonu itibarıyla ETH 2,780 USD civarında işlem görmüş oldu ve BTC 38.034 USD civarında işlem görmüş oldu. Bu, Mart sonunda ETH için 3,241 USD ve BTC için 44.478 USD fiyatla karşılaştırılır.

Nisan ayında yelpazenin karşı tarafında, ay için %36 düşüşle 0.7646 USD’ye düşen cardano (ADA) yer aldı. Geçen ayki keskin yitik, ADA’nın ilk 10 kripto para içinde en iyi ikinci performans sergileyen Mart ayında %15’ten fazla kazancı takip etti.

Nisan ayının ilk 50’sinden en iyiler

Nisan ayı çoğunlukla kırmızı bir ay olmasına karşın, birkaç madeni para hala kazanç görmüş oldu. Piyasa değerine nazaran ilk 50 kripto varlık içinde (Coincodex.com tarafınca sıralanır), bu yalnız iki kripto para için geçerliydi (stabil paralar hariç): yeşil metaverse token olarak da malum gizlilik parası monero (XMR) ve STEPN (GMT).

Kaynak: Coincodex.com, 1 Mayıs 03:36 UTC

GMT, iki kripto paranın en kuvvetli performansını görmüş oldu ve ay için %62 artarak 3.53 USD’ye terfi etti. Geçen ay elde edilmiş kazançlar, Mart ayında ortalama %2.000’lik devasa kazanımların peşinden geldi ve madeni parayı getirdi – bu da benzerleri tarafınca destekleniyor. sekoya ve Alameda Araştırma – neredeyse bilinmemekten, altcoin yatırımcıları tarafınca fark edilmeye kadar.

Arkasından, popüler gizlilik madeni parası XMR, ay için neredeyse %3 artarak 223 USD’ye terfi etti. XMR’nin kazancı, madeni paranın %21’e yakın yükseldiği Mart ayında da kuvvetli bir ayı izledi.

Nisan ayının ilk 50’sinden en kötüsü

Nisan ayı için ilk 50’den en fena performans gösterenlere bir göz atmak için şimdi ilerlediğimizde, metaverse ile ilgili her şeyi çevreleyen hype’ın artık ölmekte olduğu görülebilir.

Kaynak: Coincodex.com, 1 Mayıs 03:36 UTC

En iyi 50 kripto para içinde en kötüsü, sanal dünya Decentraland’da kullanılan simge olan MANA idi. Madeni para, ay için %47 düşüşle 1,45 USD’ye düştü ve geçen yıl Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,9 USD’den ortalama %75 düştü.

Meta veri deposu kategorisinde geçen ay sert düşen bir öteki kripto para da, ay için %45 düşüşle 1,98 USD’ye düşen sandbox (SAND) oldu. Geçen ayki kayıplar, bundan önceki ayki %44’lük neredeyse aynı düşüşü izleyerek SAND’ı Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.49 USD’den %77 aşağı çekti.

Öteki kripto paralar açısından, ethereum classic (ETC) de Nisan ayında %45 düşüşle dalış yaparken vechain (VET) %44’e yakın düştü.

İlk 100’ün kazananları ve kaybedenleri

Piyasa değerine nazaran ilk 100’deki tüm madeni paraları kapsamak için daha çok baktığımızda, güvenli ve hususi ödemeler için azca malum bir altcoin olan SAFE’nin ay için %120’ye yakın arttığını görüyoruz. Madeni parayı %62 kazançla daha ilkin bahsedilen GMT jetonu ve neredeyse %3 kazancıyla monero izledi.

Son olarak, Nisan ayı için en büyük kaybeden, aynı ada haiz akıllı sözleşme platformunun mahalli tokeni olan WAVES oldu. Token, önceki ay %200’den fazla yükseldikten sonrasında, ay için %76 düşüşle 12.64 USD’ye geriledi.

DALGALARI sırasıyla %62, %55 ve %53 fiyat düşüşleriyle zilliqa (ZIL), armoni (ONE) ve axie infinity (AXS) izledi.
____
Daha çok informasyon edin:
– Bitcoin Sarsılmaya Devam Ederken, Arthur Hayes 1 Milyon ABD Doları BTC Tahmininden Oluşan Koroya Katılıyor ve ‘Kıyamet Döngüsü’ Uyarısında Bulunuyor
– 2022 için Bitcoin Fiyat Tahmini, Şimdi 80K USD’nin Üstünde ‘Yalnızca’ Kırılma Olarak Bir Kez Daha Düştü

– Ethereum’un Birleşmesi Bitcoin Talebi Düşürebilir, Sadece Düzenleyici ve Teknik Zorluklar Devam Ediyor
– Beklenen Düşük Volatilite Olarak Kripto Tüccarlarına ‘Zorluklar’; Solana Türevleri Aranıyor

– Bitcoin 2022 Panelistleri, Oranlar Arttıkça Daha Düşük Bitcoin Fiyatlarına Zihinsel Olarak Hazır Olun
– Fed Duraksadığında, Bitcoin ‘Aya Gidiyor’ Diyor Novogratz

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası