“Kısa pozisyon yatırımcıları spekülasyon yayıyor”

Silvergate Capital CEO’su Alan Lane, kısa pozisyon yatırımcılarının ve öteki fırsatçıların son birkaç haftadır süratli ve kolay gelir elde etmek için yanlış data yaydıklarını söylemiş oldu. 

Lane, 5 Aralık tarihindeki bir mektubunda geçtiğimiz kasım ayında ilgili tarafların, FTX’te meydana gelen çöküşün piyasada yol açmış olduğu belirsizlikten faydalanmaya çalıştığını belirtti.  

Lane’in kripto odaklı şirketi Silvergate Capital, batkı eden BlockFi şirketine dolaylı yoldan yatırım yapmış olduğu ve bunun sonucunda zor durumda kalmasına ilişkin iddiaları reddetmek mecburiyetinde bırakıldı. 

Lane bununla birlikte son yayınladığı mektubunu, FTX ile olan yatırım ilişkisini ve firmanın kuvvetli risk yönetim yaklaşımını açıklığa kavuşturmak için kullandı. 

Silvergate Capital CEO’su, firmanın FTX ve Alameda araştırması da dahil olmak suretiyle her hesabı denetlemesini gerektiren kara para aklamanın tespit edilmesine ilişkin yasasına ve ABD Terörle Savaşım Yasası’na uyumluluk sağladığını da yineledi. 

Lane, “Silvergate, FTX ve kardeş şirketi Alameda Research’e hem işe alım hem de devam eden nezaretler süresince lüzumlu durum tespitlerini yapmış oldu” ifadelerini kullandı. 

Silvergate CEO’su ek olarak, esnek bir bilançoya haiz bulunduğunu ve likidite mevzusunda bir sorun yaşamadıklarını söylemiş oldu. Lane, satın alan fonlarının ise güvenli bir halde saklanmaya devam ettiğini ekledi. 

Öte taraftan, şirket geçtiğimiz haftalar pek oldukça spekülasyona araç-gereç oldu. Silvergate, FTX’ye meydana gelen çöküş dönemlerinde likiditeye ilişkin konumunu koruyup koruyamayacağına ve FTX ile olan yakın ilişkisi yüzünden zor durumda kalıp kalmayacağına dair spekülasyonlarla boğuştu. 

Öte taraftan Lane yapmış olduğu açıklamada, Silvergate’in müşterilerin gereksinim duyduklarında ABD doları mevduatlarına erişmeye devam edebildiklerini ve Silvergate Exchange Network’ün (SEN) bu süreçte kesintisiz çalışmaya devam ettiğini doğruladı. 

MarketWatch’tan alınan verilere bakılırsa, Lane’in mektubu geçtiğimiz pazartesi günü yüzde 8,49 kıymet kaybıyla 24,24 dolara düşen Silvergate’in (SI) hisse fiyatını bir nebze de olsa yavaşlatmış oldu. 

Silvergate’in hisse fiyatı, haberin çevrildiği gösterim saati itibarıyla son bir ay içinde yüzde 52,43 kıymet yitirmiş durumda. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası