Kokomo Finance’te 4 milyon dolarlık saldırı!

İyimserliğe dayalı kredi protokolü Finans KokomoAkıllı bir sözleşmedeki bir güvenlik açığından yararlanılarak kullanıcıların fonlarının platformdan çekildiğini ortaya çıkaran 4 milyon dolarlık bir “çıkış dolandırıcılığından” şüpheleniliyor.

Kokomo Finance’te kan vücudu ele geçirdi

blok zinciri güvenlik şirketi CertikGeçtiğimiz gün Kokomo Finance (KOKO) tokeninin dakikalar içinde yüzde 95 değer kaybettiğini bildiren Twitter takipçilerini “çıkış dolandırıcılığı” konusunda uyardı.

Certik ayrıca, sözde halı dolandırıcılığının ardından Kokomo Finance’in tüm sosyal medya hesaplarını kapattığını da söyledi.

Kokomo Finance Devre Dışı Bırakılan veya İptal Edilen Twitter Hesabı. Kaynak: : heyecan

CertiK, KOKO’nun distribütörünün cBTC’nin akıllı sözleşme kodu olan Wrapped Bitcoin tokenına saldırarak ödül oranını sıfırladığını ve borç verme işlevini askıya aldığını söyledi.

Daha sonra “0x5a2d…” ile başlayan bir adres, 7.000’den fazla Sonne Wrapped Bitcoin (So-WBTC) harcamak için yeni cBTC akıllı sözleşmesini onayladı.

Güvenlik firmasına göre, saldırgan daha sonra So-WBTC’yi 0x5a2d adresine aktarmak için başka bir talimat vererek 4 milyon dolar kar elde etti.

KOKO’nun akıllı sözleşme kodu değişiklikleri 26 Mart’ta başladı. Kaynak: İyimser Etherscan

Bir CertiK sözcüsü Cointelegraph’a bunun şirketin Optimism’e yönelik tespit ettiği en büyük saldırı olduğunu söyledi.

Kokomo Finance, yatırımcıların wBTC, Ethereum (ETH), Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve Dai (DAI) için ticaret yapabileceği açık kaynaklı, saklama dışı bir iyimserlik kredisi protokolüdür.

Bilindiği gibi Finans Kokomo Son zamanlarda oldukça iyi gidiyor. Ancak Kokomo Finance’in 25 Mart’ta Optimism’de yayınlamasından kısa bir süre sonra CoinGecko ve DefiLlama gibi blockchain veri platformları da protokolü resmi olarak takip etti.

Kokomo Finance KOKO jetonunun fiyatı 26 Mart’ta %97’den fazla düştü. Kaynak: CoinGecko

Son ekran görüntüleri, %97’den fazla düşmeden önce Kokomo Finance’te 2 milyon dolardan fazla kilitli olduğunu ortaya koyuyor.

DefiLlama’nın verilerine göre Kokomo Finance protokolünde kilitlenen toplam değerin yüzde 72’sinden fazlası Wrapped Bitcoin’di.

İlginizi çekebilir: Şubat ayında bu yedi DeFi protokolünde 21 milyon dolar hacklendi

Cointelegraph, Kokomo Finance’in Linktree sayfasında listelenen tüm sosyal medya ve blog web sitelerine erişmeye çalıştı, ancak bu bağlantıların tümü artık kaldırıldıklarını belirten hata sayfalarına yol açıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası