Kozmetik Kayıt İşlemleri Nedir?

0

Kozmetik Kayıt İşlemleri Nedir?

Kozmetik Kayıt, bireyler ve firmaların ruhsatlandırılmasına verilen en kısa tabirdir.  Üretmek ve ürettiğini piyasaya ulaştırabilmek bir zincirin en kıymetli ve ayrılmaz halkasıdır. Firmalarımızın üretim enerjisini arttırarak, sahada, işletmelerde ve laboratuvarlarda en üst düzey çalışmaların peşinden hayata geçirilmesi ise en büyük mutluluklardan birisi haline gelir. Bu mutlulukta payımızın olması ise bizi daha da motive etmektedir.

 

Üreten ve üretilenlerin kayıt altına alınması ve kozmetik ürün ruhsatı işlemi ise hataya yer vermeyecek kadar mühim hususlar ve detaylar ihtiva eder. Bu sürecin neredeyse tamamı elektronik ortamlarda doğru giriş ve işlemler sonucunda neticelenir. Kozmetik kayıt işlemlerinin doğru bir halde yapılması, başvurularının takip edeni ve doğru bir halde tamamlanmasının peşinden bireysel yada şirket olarak ruhsat almanız ile neticelenecektir.

Kozmetik ürün kaydı nasıl yapılır?

Kozmetik Firma Kayıt, Ürün Bildirim, Sertifika ve Öteki İşlemler Türkiye Cumhuriyeti Sıhhat Bakanlığı tarafınca koordine edilmektedir. Kurum iç ve dış yazışmalar neticesinde başvuruları almakta ve işleme koymaktadır. Bu sürecin doğru ve fedakâr bir halde takibini yapmak ise deneyim gerektirir. Tamamlanmamış belge yada yetersiz data ruhsat alamama ve bununla beraber üretimde sekteye uğramanız anlamına gelebilir. Bu yüzden müracaat sürecinin de öncesinde araştırma ve data akışını elde eden kozmetik kayıt firmaları bulunmaktadır. Detaylı data için firma ile https://tronay.com iletişime geçebilirsiniz.

 

Kozmetik Kayıt ve Danışmanlık Firmaları Ne Yapar?

Kozmetik kayıt firmaları, üretilen kozmetik ürünlerin insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek şekilde üretilmesi hususlarına hakim olup, ruhsat alınması işlemlerinde kozmetik firmalara danışmanlık desteği verir.

 

Danışmanlık desteklerden bazıları şunlardır;

 

Kozmetik Şirket Kayıt, Ürün Bildirim ve İhracat Sertifikası İşlemleri Sıhhat Bakanlığı tarafınca koordine edilmektedir. Kozmetik Kayıt işlemleri fazlaca çeşitlidir. Her biri alanında uzmanlık gerektiren data havuzuna haiz kişilerin yönettiği bir süreçtir. Bu sıkıntılı süreç için bünyenizde bir personel bulundurmak yerine kozmetik mevzuatı ve yönetmeliklerine hakim uzman danışman personellerimizden faydalanabilirsiniz.

 

 

 

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası