Kripto Balinaları, Fiyat Düşüşü Arasında Bu Altcoinleri Biriktiriyor

0


Kripto pazarları son iki ay içinde mühim bir kıymet düşüşü yaşarken, birkaç büyük balina, token biriktirmeye adım atmak için bu fiyat düşüşünü kullandı.

Toplam kripto para piyasası kıymeti 500 milyar doların üstünde bir düşüşle 900 trilyon doların oldukça altına düştü – 2021 başından bu yana en düşük seviyesi. Bitcoin ve Ethereum benzer biçimde majörler, yıl süresince %50’nin üstünde işlem görüyor.

İkisindeki kayıplar bununla birlikte birkaç büyük altcoin’e de sıçradı ve bunun sonucunda Bitcoin hakimiyeti pazarın %43’üne terfi etti.

Sadece bu fiyat düşüşü, büyük balinaların alımlarını da çekti. Blockchain analitik şirketi Santiment’ten gelen veriler, üç token birikiminin diğerlerini geride bıraktığını gösteriyor.

AAVE, SAND ve LRC balina birikiminde artış görüyor

Adını taşıyan DeFi protokolünün mahalli tokeni AAVE, balina birikiminin bu ayın başlarında toplam arzın %42’sinden %47’sini artırdığını görmüş oldu. Etherum tabanlı DeFi protokolü, kilitlenen toplam değere bakılırsa ikinci en büyük protokoldür ve ayın başlarında yaşanmış olan keskin kayıpların arkasından toparlanmaya hazır görünüyor.

Bir DeFi erimesine ilişkin korkuları hafifletmek, balinaların AAVE’ye olan ilgisini de artırıyor olabilir.

The Sandbox metaverse’in mahalli tokeni olan SAND, proje bir takım üretken ortaklığı duyururken istikrarlı bir birikim akışı görmüş oldu. Sandbox’ın üretken medya markalarına maruz kalması, metaverse’e emsallerine kıyasla, muhtemelen balina ilgisini çeken bir miktar kalma gücü veriyor.

Ethereum tabanlı protokol Loopring’in mahalli belirteci olan LRC, son üç ayda balina birikiminde %6’lık bir sıçrama görmüş oldu. Bu, bir fiyat düşüşüne karşın geldi.

ADA, YFI ve DOGE büyük sahiplerini yitirdi

Sadece öteki taraftan Cardano, Yearn Finance ve Dogecoin, balina sahiplerinin sayısında azalma görmüş oldu.

Bilhassa ADA, son üç ayda toplam varlıklarının %10’undan fazlasının boşaltılmasıyla en büyük balina çıkışını görmüş oldu.

YFI ek olarak, üretken kurucusu Andre Cronje’nin ani çıkışından sonrasında tertipli bir çıkış akışı görmüş oldu. Cronje’nin mühim bir rol oynadığı bir başka proje olan Fantom da çıkışından bu yana kıymet yitirdi.

DOGE ek olarak, tüccarların Elon Musk’tan gelen pozitif yorumlardan etkilenmemesi sebebiyle ilginin azaldığını görmüş oldu. Belirteç üstündeki gelişme bu yıl büyük seviyede düştü ve tüccarlara satın almak için oldukça azca ipucu verdi.

Token, Musk ile beraber, bir piramit şeması yürütmekle ilgili 258 milyar dolarlık bir davada da isimlendirildi.

Küresel finans piyasalarını kapsayan beş yıldan fazla deneyime haiz olan Ambar, bu bilgiyi hızla genişleyen kripto ve DeFi hayatına doğru kullanmayı amaçlıyor. İlgisi esas olarak jeopolitik gelişmelerin kripto piyasalarını iyi mi etkileyebileceğini ve bunun bitcoin varlıklarınız için ne anlama gelebileceğini bulmakta yatıyor. Son olarak haberler için internette dolaşmadığında, onu video oyunları oynarken yada Seinfeld’in tekrarlarını izlerken bulabilirsiniz. adresinden ulaşabilirsiniz [email protected]

Sunulan içerik, yazarın kişisel görüşünü içerebilir ve piyasa koşullarına tabidir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ilkin pazar araştırmanızı yapın. Yazar yada gösterim, kişisel mali kaybınızdan görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası