Kripto dostu Ray Dalio, Bridgewater yönetiminden ayrılıyor

Ray Dalio, kuruculuğunu yapmış olduğu dünyanın en büyük risk fonu Bridgewater Associates’i 47 yıl yönettikten sonrasında, şubat ayında süregelen yönetim değişimini sürecini tamamladı. Yatırım başkanı görevinden ayrılan Dalio, danışman ve Yönetim Kurulu üyesi olarak vazife almaya devam edecek.
Bridgewater’’un web sitesinde 4 Ekim’de meydana getirilen duyuruya gore, Dalio ve şirket geçiş prosedürlerini tamamlamak için lüzumlu hukuki ve yasal işlemleri yaparak, yatırımcı yükümlülüklerini yerine getirdi. Fonu bundan bu şekilde eş CEO’lar Nir Bar Dea ve Mark Bertolin ve CIO’lar Greg Jensen ve Bob Prince yönetecek.
Küresel finans piyasasının en kuvvetli figürlerinden önde gelen Dalio, kriptoyla ilgili görüşlerinde de sıhhatli bir ilerleme kaydetti. 2017’de Bitcoin’den piyasadaki vurgunculuk yoğunluğu ve işlem yetersizliği sebebiyle “balon” diye bahseden Dalio, üç yıl sonrasında da benzer tonda bir izahat yapmıştı:
“Paranın iki amacı vardır, biri değişiklik aracı olmak, diğeri de kıymet gizleme aracı. Bitcoin her iki mevzuda da verimli değil.”
Yatırımcının dönüm noktası, 12 Kasım 2020 tarihindeki tweet dizisi oldu. Bitcoin mevzusunda bir şeyleri kaçırıyor olabileceğini kabul edne Dalio; Meltem Demirörs, Zac Prince ve Mati Greenspan şeklinde adlardan tavsiye aldı.
Dalio, Aralık 2020’de ise Bitcoin “paranın kıymet yitirilmesine karşı koruma sunabileceğini” söylemiş oldu. Ocak 2021’de BTC’nin büyük bir başarı olduğu ve “buna epey ihtiyacımız olduğu bir dönemde” altına alternatif azca sayıda varlıktan biri olduğu açıklamasını yapmış oldu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası