Kripto için yapılan anketler ABD ara seçimlerinin sonucunu etkileyecek mi?

Kripto İnovasyon Konseyi (CCI) tarafınca yürütülen bir anket, bir adayın kriptolar mevzusundaki tutumunun bile ABD ara seçimlerinin sonucunu etkileyebileceğini ortaya koydu. Anket katılımcılarının büyük çoğunluğu kriptoya karşı pozitif bir yaklaşım sergiliyor. Katılımcılar, kriptoların ciddi ve geçerli bir işlem görerek ekonominin bir parçası olarak kabul edilmesini istiyor. 

CCI, 8-10 Ekim tarihleri içinde 1.208 seçmenin katılmış olduğu, kriptoya ve ABD’de yaklaşan seçimlere karşı tutumlarını ölçen bir anket gerçekleştirmiş oldu. Anket, iştirakçilerin yüzde 13’ünün kripto para kazandığını kaydetti. Bu kazanımların yüzde 16’sı hisse senedi, yüzde 12’si yatırım fonu sahibi ve yüzde 5’i ise tahvil sahiplerini kapsıyor. 

CCI’ın siyasal işlerden görevli baş stratejisti ve eski Colorado senatörü Cory Gardner, bu rakamların önümüzdeki seçimler üstünde mühim etkisinde bırakır bırakabileceğini belirtti. 

Cory Gardner, Cointelegraph ile gerçekleştirdiği röportajda şunları söylemiş oldu: 

“Bu yüzdeler, seçimin sonucunu mühim seviyede değiştirebilir […] bilhassa de bir seçim yüz binlerce değil, binlerce oy ile kazanılabiliyorsa.” 

Anket sonuçlarına nazaran, bağımsızların iştirakçilerin yüzde 17’si, İspanyol ve Afrika kökenli Amerikalıların yüzde 18’si ve genç iştirakçilerin yüzde 20’sinin ortalamanın üstünde oranlarda kripto paraya haiz. Latin ve Afrika kökenli Amerikalı iştirakçilerin büyük çoğunluğu ise, kripto ve kredi birlikleri hakkında bankalara nazaran daha pozitif bir tutuma haiz. CCI kontakt direktörü Amanda Russo, Cointelegraph’a mevzuya ilişkin şu açıklamalarda bulunmuş oldu. 

“Finansal erişim ve özgürlük için hem yeni bir rampa oluşturacak hem de yankı uyandıracak yeni bir popülasyon kesimi mevcut.” 

Meydana gelen ankette göze çarpan bir öteki bulgu ise, iştirakçilerin finansal informasyon kaynaklarına hangi kanallar üstünden eriştiğiyle alakalıydı. Bununla beraber anket, katılımcılarının yüzde 36’sı toplumsal medya üstünden finansal informasyon almayı tercih ederken, yüzde 31’i ise geleneksel haber kaynaklarını tercih ettiğini ortaya koydu. 

İlginizi çekebilir: Z ve Y kuşağının neredeyse yüzde 50’si kriptoyu emeklilik planlarında görmek istiyor 

Öte taraftan anket, iştirakçilerin yüzde 36’sının kriptoların bir dolandırıcılık aracı olarak görülmesini isterken, yüzde 45’inin ise düzenleyicilerin kriptolara ekonominin bir parçasıymış şeklinde davranmalarını tercih ettiğini kaydetti. Bununla beraber Gardner, kripto savunucuları ve muhalifleri arasındaki bölünmenin partiler arasındaki bölünmelerle bir olmadığını savundu ve ekledi: 

“Kripto yandaşlığı sağcı ve solcudan ikiye ayrılmaz. […] Kripto partizanlığı yalnız kriptolara karşı değişik tutumlara haiz olanlardan oluşur.” 

CCI, gerçekleştirmiş olduğu anketi üç ayda bir tekrarlamayı planlıyor. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası