Kripto, İngiltere’de binlerce kişiyi lüks otomobil sahibi yaptı

UHY Hacker Young tarafınca gösterilen yakın tarihindeki veriler; İngiltere’de lüks otomobil sahibi olan şahıs sayısının, 2021’de bundan önceki yıla nazaran yüzde 9,2 oranında arttığını ortaya koydu. 2020’de 221 bin 124 seviyesinde olan lüks otomobil sahibi şahıs sayısı, 2021’de 241 bin 391’e terfi etti. UHY Hacker Young ortağı David Kendrick, söz mevzusu yükselişi 2021’de pandeminin etkilerinden kurtularak 2022’ye kadar yukarı yönlü ivme kazanan küresel ekonomiye ve bir gecede milyonerler yaratan kripto para piyasasına bağladı.  

Lüks otomobil sahibi olan şahıs sayısındaki artışın COVID-19 sonrası görülen ekonomik toparlanmanın son aşamalarının bir parçası olduğuna işaret eden Kendrick, yaşanmış olan artışta kripto para sanayisine de kredi vardı. Kendrick’e nazaran; kripto para piyasasındaki patlama, bir gecede milyonerler yarattı ve bu kişiler aniden artık pahalı lüks otomobilleri alabileceklerini fark etmeye başladı.  

Ekonomik gerileme ve kripto kışı, tekrardan düşüşe niçin olabilir

Öte taraftan; lüks otomobil üreticisi Porsche, yollardaki vasıta sayısını 2021’de bundan önceki yıla nazaran yüzde 10’a yakın artırdı. Bu oranla şirket, en fazlaca tercih edilen lüks otomobil markası oldu. Maserati’nin ise en süratli büyüyen lüks otomobil markası olduğu kaydedildi.  

Analistler, 2022’de tesirini artıran ekonomik gerileme, hiperenflasyon ve kripto kışının, lüks otomobil sahibi şahıs sayısında tekrardan bir düşüşe niçin olabileceğini tahmin etti. Faiz oranları artarken ve kripto para piyasası düşüş eğilimi gösterirken insanların lüks araçlara harcama yapmayı tercih etmeyeceklerini dile getiren Kendrick, lüks otomobil pazarının küresel ekonominin üstündeki bulutlar dağılana kadar bir gerileme bekleyebileceğine işaret etti.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası