Kripto Para Borsası Desteği ABD Yaptırımları Nedeniyle Venezuela’dan Ayrıldı – Gelişen Piyasalar Bitcoin Haberleri

0


New York merkezli kripto para borsası Uphold, Venezuela pazarlarındaki faaliyetlerini kapattığını duyurdu. Geçmişte ülkedeki kullanıcılarla esasen problem yaşayan – hesapları kapatan ve bazı kullananların aşırı bulmuş olduğu KYC kontrollerini gerektiren – şirket, Venezuela’dan çıkışın “ABD yaptırımlarına uymanın karmaşıklığı” ile ilgili bulunduğunu duyuru ediyor.

Destek Venezuela Piyasalarını Terk Ediyor

New York merkezli bir kripto para borsası ve hisse senedi alım satım platformu olan Uphold, artık Venezuela’da kayıtlı müşterilere hizmet vermeyeceğini deklare etti. Kendi verilerine gore 184’ten fazla ülkeye hizmet veren şirket, bu kararın sebebinin Venezuela ile ABD arasındaki mevcut durumun bulunduğunu korumak için çaba sarfediyor.

Uphold, borsanın Venezuelalı müşterilerine gönderilen bir e-postada şunları söylemiş oldu:

Uphold’un ABD yaptırımlarına uymanın artan karmaşıklığı sebebiyle Venezuela’dan çekilmeye karar verdiğini size bildirdiğimiz için oldukca üzgünüz. Venezuela, Uphold’u benimseyen ilk ülkelerden biriydi ve müşterilerimize orada hizmet vermeyi seviyoruz. Bu adımı oldukca isteksizce atıyoruz.

Sadece şirket, koşullar izin verir vermez Venezüella pazarlarına geri dönmeyi umduğunu da belirtti. Şirket, Venezuela’dan yeni kullananların hesap açmasına izin vermiyor ve Venezüellalı kullananların, Uphold hesaplarına bağlı banka hesapları yada kripto para birimi işlemleri kanalıyla 31 Temmuz’dan ilkin fonlarını çekmelerini istedi. Ek olarak bakiyesi sıfır olan hesaplar borsa tarafınca otomatikman kapatılacaktır.


Venezuela’daki sıkıntılar

Bu, borsanın Venezuela’da etkinlik gösteren zorluklar ve problemler yaşamış olduğu ilk kez bildirilmiyor. Bir Instagram kullanıcı grubuna gore, 2019’da bazı Venezuelalı kullanıcılar hesaplarına erişimi kaybettiklerini ve platformdaki işlemleriyle ilgili makul olmayan veri taleplerine maruz kaldıklarını bildirdi. Ek olarak, bazı kullanıcılar daha çok izahat yapmadan hesaplarının kapatıldığını bildirdi.

Şimdi, Uphold’un sözünü dinleyen ve paralarını çekmeye çalışan bazı kullanıcılar, şikayet etmek toplumsal medya platformlarında hesaplarının “rutin gözden geçirme” durumunda olduğu hakkında. Bunun platformdaki tüm Venezüellalılara uygulanan bir tedbir mi yoksa açıklanmayan ayrıntılar sebebiyle bir tek bazılarına uygulanan bir tedbir mi olduğu belli değil.

Öteki hizmetler ve cüzdanlar da yaptırımlar sebebiyle Venezuelalıları hedef aldı. Popüler bir Web3 cüzdanı olan Metamask için uç nokta bağlantıları elde eden şirketlerden kabul edilen Infura, Mart ayında ABD yaptırım direktiflerinden meydana gelen bir yanlış yapılandırma sebebiyle Venezüellalı kullanıcıları cüzdana erişimsiz bıraktı.

Uphold’un Venezuela pazarlarından ayrılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası