Kripto ve Blockchain Firmaları BAE Serbest Bölgesi’nin İlk Çeyrek Şirket Kayıtlarının %16’sını Oluşturuyor – Gelişen Piyasalar Bitcoin Haberleri

0


Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC), kripto ve blok zinciri firmalarının 2022 yılının ilk çeyreğinde kaydedilen 655 yeni şirket kaydının %16’sını oluşturduğunu söylemiş oldu. Kriptoyla ilgili kayıtlardaki artış, DMCC’nin başlangıcından bu yana “en yüksek 1. çeyrek performansını” kaydettiği bildirilen üç aylık bir döneme denk geldi.

DMCC Crypto Center’ın Başlatılmasına İlişkin Kayıtlarda Artış

BAE’nin en büyük özgür bölgelerinden önde gelen Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC), 2022’nin ilk çeyreğinde kaydedilen 655 yeni şirket kaydının %16’sının kripto ve blok zinciri firmaları bulunduğunu söylemiş oldu. DMCC, özgür bölgeye katılan kripto ve blok zinciri şirketlerindeki bu artışı, Mayıs 2021’de başlatılan DMCC Kripto Merkezi’nin varlığına bağladı.

DMCC tarafınca gösterilen bir açıklamaya gore, kripto firmalarının yeni kayıt sayısındaki artış, “2002 başlangıcından bu yana en yüksek ilk çeyrek performansı” olarak adlandırılan bir çeyrekte geldi. DMCC İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Ahmed Bin Sulayem yapmış olduğu açıklamada, özgür bölgenin statüsünü “dünya lideri bir iş hedefi” olarak pekiştirdiği söylenen yeni kilometre taşını övdü. CEO deklare etti:

Küresel ekonomik iklim sıkıntılı olmaya devam ediyor, sadece Dubai’nin dünya lideri bir iş destinasyonu olarak itibarı her zamankinden daha kuvvetli ve DMCC bu internasyonal çekiciliğin tam kalbinde içeriyor. 2022’nin ilk üç ayında 665 yeni firmanın kaydedilmesi, DMCC için kırılan bir başka üstün dereceli ve Dubai’deki Serbest Bölgemize katılırken sunulan büyük potansiyeli göstermeye hizmet ediyor.

Sulayem, DMCC’nin Dubai’de kurulmak isteyebilecek iddialı firmaları cezbetme çabalarına devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Önceki Çeyreklerden Daha İyi Performans

Ayrıca, DMCC yapmış olduğu açıklamada, kilit pazarlarının – şu demek oluyor ki Hindistan, İngiltere, Almanya ve Fransa – önceki benzer çeyreklere gore daha iyi performans gösterdiğini ortaya koydu. Açıklamaya gore Çin’den Dubai şirket oluşumları yüzde 34 büyüdü. DMCC, bu büyümeyi “yıl süresince ülke çapında yürütülen mühim Mandarin katılım programlarına ve Shenzhen’deki temsilci ofisine” bağladı.

DMCC’nin İsrail ve Türkiye şeklinde pazarlara yönelik hususi erişim programları, bu bölgelerden meydana gelen üç aylık şirket kayıtlarının sırasıyla %350 ve %100 oranında artmasıyla sonuçlandı. Açıklamaya gore, DMCC, Endonezya ve Vietnam şeklinde tecim merkezlerinden artan ilgi görmüş oldu.

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası